Патронат над дитиною

21 грудня 2021 року працівники служби у справах дітей Великоолександрівської селищної ради взяли участь у селекторній нараді щодо патронату над дитиною.

Патронат над дитиною згідно із статтею 252 Сімейного кодексу України – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Видатки, пов’язані з виплатою соціальної допомоги та грошового забезпечення, та видатки на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатних вихователів здійснює структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за рахунок коштів державного бюджету.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.

У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Розмір грошового забезпечення патронатному вихователю становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

На нараді було зауважено щодо вжиття вичерпних заходів про здійснення інформаційних кампаній стосовно популяризації патронату, направлення потенційних патронатних вихователів на навчання до Херсонського обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, а також на забезпечення належного функціонування  в кожній територіальній громаді не менше однієї патронатної сім’ї для забезпечення права на  сімейне виховання  дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Функціонування таких родин також сприятиме вирішенню питання зайнятості членів громад за кошти державного бюджету.

 

Служба у справах дітей

Великоолександрівської

селищної ради

 

Поширити запис:

Схожі записи