Епідемічна ситуація загострюється!

У Великоолександрівській селищній раді відбулася нарада

14 квітня  під головуванням Великоолександрівського селищного голови  Наталії Корнієнко відбулася нарада за участю представників  сектору поліцейської діяльності Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області,  головного лікаря КНП «Великоолександрівський ЦПМСД» та Великоолександрівського районного сектору Головного управління ДСНС України  у Херсонській області, на якій було розглянуто питання щодо стрімкого розповсюдження захворюваності на COVID-19 на території Великоолександрівської селищної ради.

Головний лікар КНП «Великоолександрівський ЦПМСД» Юлія Мастюк поінформувала, що за 13 квітня 2021 року отримано 41 позитивний результат ПЛР, за минулий тиждень 69 випадків захворювання. Кількість хворих прогресивно збільшується щодня. З огляду на стрімке розповсюдження захворюваності на COVID-19, виникає великий ризик того, що найближчим часом Бериславська районна лікарня не зможе приймати хворих через відсутність ліжок. Брак кисневої підтримки хворих існує вже на сьогоднішній день!

Заступник начальника сектору поліцейської діяльності №1 Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області Юрій Троцай зазначив, що, зважаючи на серйозність ситуації, робота мобільних груп COVID-патрулів активізує свою роботу. Окрім профілактичних та попереджувальних дій до порушників вживатимуться адміністративні заходи,  а саме: будуть складатись адміністративні протоколи за                         статтею 44-3 « Порушення правил щодо карантину людей».

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян“.

Та частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т.ч. виготовлених самостійно.

Також триватимуть перевірки осіб, які повинні знаходитись на  самоізоляції.

Т.в.о. начальника Великоолександрівського районного сектору Головного управління ДСНС України  у Херсонській області  Юрій Захаренко доповів, що працівниками  ДСНС проводиться  адресна дезінфекція дворів, під’їздів, де у мешканців виявлено захворювання на COVID-19.

Велике прохання!  Будьте обачними. З відповідальністю ставтеся до здоров’я власного та до вас оточуючих. Просимо з розумінням сприймати ситуацію, що склалася на території селищної ради, дотримуватися протиепідемічних заходів і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Також звертаємо увагу  суб’єктів господарювання щодо обов’язкового виконання протиепідемічних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря та МОЗ України.

Олександр Морозов,

спеціаліст сектору з надзвичайних ситуацій

Великоолександрівської селищної ради