Інформаційне повідомлення про обговорення проєкту розпорядження начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації «Про реорганізацію Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради»

Інформаційне повідомлення про обговорення проєкту розпорядження начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації «Про реорганізацію  Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради»

 

Оголошується проведення громадського обговорення проєкту розпорядження начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації «Про реорганізацію  Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради»

 

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради.

ІІ. Ініціатор громадського обговорення  – робоча група створена відповідно до розпорядження начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації Бериславського району Херсонської області  від 02.05.2024 № 816  «Про утворення робочої групи з питань оптимізації закладів освіти Великоолександрівської селищної територіальної громади».

ІІІ. Документи, винесені на громадське обговорення:

Проєкт розпорядження начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації «Про реорганізацію  Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради».

Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 103-2 Бюджетного кодексу України: Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25  Закону України «Про освіту»: Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:  Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника. Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа, або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Також у складі закладів загальної середньої освіти можуть функціонувати такі внутрішні структурні підрозділи: дошкільний підрозділ (у складі початкової школи або гімназії); позашкільний підрозділ; пансіон (у складі ліцеїв, спеціальних закладів загальної середньої освіти та закладів спеціалізованої освіти); інші внутрішні структурні підрозділи.

 

ІV. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу – жителі  Великоолександрівської селищної  територіальної громади.

  1. Мета проведення громадського обговорення –  реалізація права мешканців громади на вільний доступ до інформації, забезпечення гласності, відкритості та прозорості про діяльність органу місцевого самоврядування з питань функціонування закладів освіти Великоолександрівської селищної ради. Інформування громадськості про ініціативи та пропозиції Великоолександрівської селищної ради щодо проведення обговорення щодо реорганізації Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради, у складі якого є початкова школа і гімназія.

З 2017 року триває ключова реформа Міністерства освіти і науки Нова українська школа, яка законодавчо закріплена вищезазначеними  законом «Про освіту» 2017 року та деталізована законом «Про повну загальну середню освіту» 2020 року. Остаточний перехід до нової мережі має відбутися у 2027 році, коли учні «Нової української  школи»  вступатимуть до 10 класу. Варто зазначити, що до 2027 року учні навчатимуться у старшій школі 2 роки (10, 11 класи), а з 2027 року – 3 роки (10, 11, 12 класи). Реформа, розпочата державою, поставила гостро питання реорганізації та ліквідації шкіл, що є результатом демографічної кризи. Недофінансування освітньої галузі  з боку держави протягом тривалого часу до війни, потім військова агресія рф проти України і окупація території Великоолександрівської громади, несприятлива демографічна ситуація, тривале дистанційне навчання накопичило масу проблем: зниження якості освіти (в тому числі кадровий голод), скорочення контингенту учнів, переміщення учасників освітнього процесу по території держави та за кордон, значні пошкодження будівель закладів освіти,  низька якість технічної інфраструктури та обладнання або повне знищення матеріально-технічної бази закладів, тощо.

 

VІ. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з введенням на території України воєнного стану, в зв’язку з російською агресією та відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 р., затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи і контактної інформації заявника за адресою: вул. Таврійська, буд. 5, селище Велика Олександрівка, Бериславський район, Херсонська область, (Відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради, електронна адреса: vosrvokms2023@gmail.com )

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Великоолександрівської селищної територіальної громади у терміни з 01 серпня 2024 року по 01 серпня 2025 року.

 

VІІ. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Кобеляцька Олена Миколаївна, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради моб. тел. 0662937185.

Контактна особа – Бєлко Ольга Анатоліївна, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради, моб. тел. 0969346629

 

VІІІ. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведення аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Великоолександрівської селищної ради та у соціальній мережі фейсбук на сторінці  відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради за посиланням https://www.facebook.com/groups/562953892677970/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОЄКТ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про реорганізацію  Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради

 

Розглянувши лист відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради від _________ року № ___, з метою формування спроможної освітньої мережі закладів освіти, раціонального використання фінансових та матеріальних ресурсів, відповідно до статей 104, 105, 106, 107 Цивільного кодексу України, частини шостої статті 22, абзацу другого частини другої статті 25 Закону України «Про освіту», частини четвертої статті 31, статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», керуючись частиною другою статті 10, статті 15 Закону України від 12 травня 2015 року №389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» , указами Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні ( із змінами, внесеними  згідно з Указами Президента), від 27 жовтня 2022 року №738/2022 року «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Херсонській області», розпорядженням Президента України від 01 листопада 2022 р. № 277/2022-рп «Про призначення Н.Корнієнко начальником Великоолександрівської селищної військової адміністрації Бериславського району Херсонської області», на підставі постанови Верховної Ради України від 16 листопада 2022 року № 2778-IX «Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Херсонській області повноважень, передбачених частиною другої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», з урахуванням звіту про результати громадського обговорення питання про реорганізацію Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради від _______________ року.

 

ЗОБОВ’ЯЗУЮ:

 

  1. Реорганізувати шляхом перетворення Великоолександрівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 (код ЄДРПОУ 25645011), місце знаходження: Україна, Херсонська область, Бериславський район, селище Велика Олександрівка, вулиця Братська, будинок 10, у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради, місце знаходження: Україна, Херсонська область, Бериславський район, селище Велика Олександрівка, вулиця Братська, будинок 10.
  2. Встановити, що Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради є правонаступником зобов’язань, прав та обов’язків Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.
  3. Затвердити Статут  Великоолександрівського ліцею Великоолександрівської селищної ради, що додається.
  4. Утворити комісію з реорганізації юридичної особи Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради (далі Комісія з реорганізації), згідно додатку до даного розпорядження.

Місцезнаходження Комісії з реорганізації: 74100, Херсонська область, Бериславський район, селище Велика Олександрівка, вулиця Братська, будинок 10.

  1. До Комісії з реорганізації з моменту її призначення, переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Голова Комісії з реорганізації, її члени представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи.

  1. Встановити строк для заявлення вимог кредиторів до Великоолександрівської загальноосвітньої школи № 2 відповідно до Цивільного кодексу України – 2 (два) місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо реорганізації юридичної особи шляхом перетворення.
  2. Голові Комісії з реорганізації:

7.1. В установленому порядку протягом трьох робочих днів з дати прийняття цього розпорядження письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про реорганізацію юридичної особи шляхом перетворення та подати необхідні документи для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань  відповідних записів.

7.2. Забезпечити здійснення усіх організаційно-правових заходів, пов’язаних з реорганізацією юридичної особи, відповідно до вимог законодавства.

  1. Комісії з реорганізації:

8.1. Провести інвентаризацію майна.

8.2. Провести розрахунки з працівниками.

8.3. Зняти з обліку юридичну особу у відповідних органах.

8.4. Передати документацію, що підлягає довгостроковому зберіганню, до відповідної архівної установи.

8.5. Попередити працівників про наступне вивільнення у зв’язку з реорганізацією  закладу з дотриманням вимог чинного законодавства про працю.

8.6. Вчиняти інші дії, направленні на реорганізацію закладу, передбачені діючим законодавством України.

8.7. За результатами проведених заходів передбачених діючим законодавством України подати в установленому порядку на затвердження засновника закладу передавальний акт.

  1. Голові Комісії з реорганізації надати засновнику інформацію щодо виконання цього розпорядження та вимог передбачених діючим законодавством України.
  2. Доручити відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради (Кобеляцька О.М.) вжити заходи, передбачені діючим законодавством, щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, права на отримання початкової, базової, повної освіти учасників освітнього процесу Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.
  3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради Кобеляцьку О.М.

 

 

 

Начальник селищної

військової адміністрації                                                         Наталія КОРНІЄНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОЄКТ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника селищної військової адміністрації

__________ 20___ р. № ______

 

 

 

 

СТАТУТ

ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

селище Велика Олександрівка

202_

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради (далі – Ліцей) є правонаступником Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,  закладом загальної середньої освіти комунальної форми власності, заснованим на комунальній власності Великоолександрівської селищної територіальної громади Бериславського району Херсонської області в особі титульного власника Великоолександрівської селищної ради. Основним видом діяльності якого є освітня діяльність у сфері загальної середньої освіти.

Підставою утворення Великоолександрівського ліцею Великоолександрівської селищної ради є рішення_________________від _____№ “Про реорганізацію  Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради ” яким Великоолександрівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 перетворено у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради.

 

1.2. Організаційно-правова форма Ліцею: комунальний заклад (заклад загальної середньої освіти). Ліцей провадить освітню діяльність відповідно до ліцензії.

Тип закладу – Ліцей, що забезпечує здобуття початкової, базової і профільної середньої освіти.

Ліцей є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, ідентифікаційний номер, затверджені бланки Ліцею та має самостійне ведення бухгалтерського обліку, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України. Може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у судах.

Ліцей є неприбутковою установою.

1.3. Повне найменування Ліцею українською мовою: Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради.

Скорочене найменування українською мовою: Великоолександрівський ліцей.

1.4. Юридична адреса та місцезнаходження Ліцею: вулиця Братська, будинок 10, селище Велика Олександрівка, Бериславський район, Херсонська область, 74100. Електронна адреса: zosh2-volex@meta.ua. Номер  ЄДРПОУ – 25645011 .

1.5. Засновником Ліцею є Великоолександрівська селищна рада, яка представляє інтереси Великоолександрівської селищної територіальної громади Бериславського району Херсонської області (далі – Засновник).

Повноваження у сфері освітньої діяльності Закладу здійснює відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради (надалі – Орган управління освітою).

1.6. Головною метою діяльності Ліцею є забезпечення, згідно з вимогами Державних стандартів, реалізації права громадян на здобуття профільної середньої освіти.

Для забезпечення територіальної доступності здобуття повної загальної середньої освіти Ліцей забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти. Для здобуття початкової та базової середньої освіти Засновником за Ліцеєм закріплюється територія обслуговування у встановленому законодавством порядку.

1.7. Головними завданнями Ліцею є:

1) всебічний розвиток, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти протягом життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності;

2) організація освітнього та виховного процесу, що ґрунтується на цінностях та принципах, визначених Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»;

3) створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу;

4) виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, необхідних для подальшого здобуття освіти;

5) організація вивчення учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів), у т. ч. профільних;

6) забезпечення соціального захисту учнів, сприяння встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;

7) реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття повної загальної середньої освіти та створення передумов для їхньої соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство;

8) профілактика бездоглядності та правопорушень, виховання в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих.

1.8. Основними напрямами діяльності Ліцею є:

1) сприяння задоволенню освітніх, соціально-психологічних та культурно-просвітницьких потреб педагогів, учнів і громадськості у професійному та особистісному зростанні з використанням інноваційних методик навчання, з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;

2) організація та проведення наукових досліджень, освітніх проєктів, навчальних курсів, консультацій, тренінгів, семінарів, конференцій, форумів, ярмарок та інших заходів освітнього характеру, пов’язаних з розвитком професійної діяльності та спрямованих на розвиток демократичного громадянського суспільства;

3) ініціювання співпраці із закладами освіти, науково-освітніми закладами, місцевим органом управління освітою та закладами післядипломної освіти, закладами вищої освіти, органами державної влади та самоврядування щодо розробки та реалізації освітніх та соціально-економічних програм;

4) розвиток партнерських відносин та поглиблення співробітництва між українськими й іноземними соціальними, культурними, просвітницькими організаціями тощо;

5) виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

6) створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької, пошукової, експериментальної, спортивної та творчої роботи.

1.9. Основним видом діяльності є освітня, яка ґрунтується на засадах та принципах, визначених Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», а саме: людиноцентризм; верховенство права; забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності; забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності; розвиток інклюзивного освітнього середовища; забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування; науковий характер освіти; різноманітність освіти; цілісність і наступність системи освіти; прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень; відповідальність і підзвітність органів управління освітою та закладів освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності перед суспільством; інституційне відокремлення функцій контролю (нагляду) та функцій забезпечення діяльності закладів освіти; інтеграція з ринком праці; нерозривний зв’язок із світовою та національною історією, культурою, національними традиціями; свобода у виборі видів, форм і темпу здобуття освіти, освітньої програми, закладу освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності; академічна доброчесність; академічна свобода; фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія закладів освіти у межах, визначених законом; гуманізм; демократизм; єдність навчання, виховання та розвитку; виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання і традицій; формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення; формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками; формування громадянської культури та культури демократії; формування культури здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля; невтручання політичних партій в освітній процес; невтручання релігійних організацій в освітній процес (крім випадків, визначених цим Законом); різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань; державно-громадське управління; державно-громадське партнерство; державно-приватне партнерство; сприяння навчанню впродовж життя; інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір; нетерпимість до проявів корупції та хабарництва; доступність для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою; рівні можливості для всіх.

1.10. Ліцей несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

1) безпечні та комфортні умови освітньої діяльності;

2) дотримання Державних стандартів початкової, базової та профільної середньої освіти;

3) дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;

4) дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази Ліцею;

5) прозорість та інформаційну відкритість Ліцею тощо.

1.11. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 року № 1062 «Про затвердження Положення про ліцей», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, актами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також цим Статутом.

1.12. Ліцей самостійно приймає рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та цим Статутом. Автономія Ліцею полягає у його самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових (у межах наданих повноважень), кадрових та інших питань діяльності Ліцею, що провадиться в порядку та межах, визначених чинним законодавством України, актами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також цим Статутом.

1.13. Ліцей має право:

1) визначати зміст освіти з урахуванням державних стандартів та освітніх програм;

2) самостійно розробляти та запроваджувати власні програми освітньої та інноваційної діяльності;

3) визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу в установленому порядку;

4) розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні навчальні плани, визначати варіативну частину навчального плану;

5) спільно із закладами вищої освіти, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;

6) отримувати майно, кошти і матеріальні цінності від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, благодійних фондів, юридичних та фізичних осіб України або інших держав, у тому числі як благодійну допомогу відповідно до законодавства, а також залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;

7) розвивати власну навчально-матеріальну та соціальну базу;

8) мати у своєму складі внутрішні структурні підрозділи (позашкільний підрозділ, пансіон, кафедри з окремих освітніх галузей/навчальних предметів (інтегрованих курсів), лабораторії, підрозділи з питань інноваційної діяльності, філії, інші внутрішні структурні підрозділи);

9) на основі договорів (угод) співпрацювати з іншими організаціями, підприємствами, установами для проведення різних видів робіт;

10) надавати додаткові освітні та інші послуги, передбачені чинним законодавством України, та розпоряджатися надходженнями від їх надання у порядку, установленому законодавством;

11) застосовувати сучасні освітні технології реалізації змісту навчання на засадах його диференціації, індивідуалізації;

12) запроваджувати власну символіку та атрибутику, форму для учнів;

13) встановлювати власні форми морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу;

14) звертатися з ініціативою до органів, що здійснюють управління у сфері освіти, про внесення змін до чинних або розроблення нових нормативно-правових актів у сфері освіти, а також брати участь у роботі над проєктами;

15) провадити фінансово-господарську та іншу діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту;

16) розробляти, удосконалювати та впроваджувати нові освітні технології і форми організації освітнього процесу;

17) здійснювати інші права, що не суперечать законодавству, та займатися іншою діяльністю, що викликана практичними потребами Ліцею і не заборонена чинним законодавством, а також здійснювати інші права, які обумовлені цим Статутом, або надані юридичним особам чинним законодавством України.

1.14. Ліцей зобов’язаний:

1) реалізовувати положення Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;

2) здійснювати освітню діяльність на підставі ліцензії, отриманої у встановленому законодавством порядку;

3) задовольняти потреби громадян, що проживають на території обслуговування Ліцею, у здобутті базової середньої освіти;

4) за потреби створювати інклюзивні та/або спеціальні групи та класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами;

5) створювати власну науково-методичну і матеріально-технічну базу;

6) забезпечувати єдність навчання та виховання;

7) проходити плановий інституційний аудит у терміни та в порядку, визначеним спеціальним законодавством;

8) забезпечувати відповідність рівня освіти Державним стандартам базової та профільної середньої освіти;

9) охороняти життя і здоров’я учнів, педагогічних та інших працівників Ліцею;

10) додержуватись фінансової дисципліни, зберігати матеріальну базу Ліцею;

11) забезпечувати видачу учням документів про освіту встановленого зразка;

12) здійснювати інші повноваження, делеговані Засновником Органу управління освітою.

1.15. Освіта в Ліцеї здобувається за очною (денною) формою. Також може здобуватися за дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами.

1.16. У Ліцеї право на здобуття повної загальної середньої освіти гарантується незалежно від віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

1.17. Мовою освітнього процесу в Ліцеї є державна мова. Кожному учневі Ліцею гарантується право на здобуття повної загальної середньої освіти державною мовою, що забезпечується шляхом організації викладання всіх навчальних предметів (інтегрованих курсів) державною мовою, крім випадків, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту».

1.18. Право на навчання мовою корінного народу чи національної меншини України поряд із державною мовою може бути реалізовано в окремих класах Ліцею з навчанням відповідною мовою, що відкриваються відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту». У таких випадках перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначаються освітньою програмою Ліцею згідно з вимогами державних стандартів та з урахуванням особливостей мовного середовища.

1.19. Для здійснення статутної діяльності Ліцей може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників якого зберігає статус юридичної особи. Взаємовідносини Ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладаються між ними.

1.20. Режим роботи Ліцею встановлюється його адміністрацією відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших нормативно-правових актів у галузі освіти.

1.21. Харчування у Ліцеї організовується відповідно до санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм та чинного законодавства України. Контроль за організацією та якістю харчування покладається на Засновника та директора Ліцею.

1.22. Медичне обслуговування учнів у Ліцеї забезпечується Засновником і здійснюється місцевим закладом здоров’я та медичним працівником, який входить до штату Ліцею.

Місцевий заклад охорони здоров’я спільно з Органом управління освітою щороку забезпечують безоплатне проведення медичного огляду учнів, моніторинг стану здоров’я, здійснення лікувально-профілактичних заходів у Ліцеї.

Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.

1.23. Зміни до Статуту Ліцею вносяться у порядку, встановленому для його реєстрації.

  1. II. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

2.1. Концепція освітньої діяльності Ліцею спрямована на реалізацію основних положень Конституції України, Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», інших законодавчих актів Верховної Ради України; указів і розпоряджень Президента України; актів Кабінету Міністрів України; наказів Міністерства освіти і науки України, Концепції Нової української школи; державних, регіональних та місцевих програм розвитку освіти, Стратегії розвитку Ліцею, інших нормативно-правових актів України з питань освіти, освітньої програми Ліцею задля виявлення та розвитку здібностей та обдарувань особистості, її індивідуальних здібностей, досягнення результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, визначених державними стандартами.

2.2. На кожному рівні повної загальної середньої освіти освітній процес організовується у безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.

2.3. Освітній процес організовується за такими циклами:

1) перший цикл базової середньої освіти – адаптаційний (5-6 роки навчання);

2) другий цикл базової середньої освіти – базове предметне навчання (7-9 роки навчання);

3) перший цикл профільної середньої освіти – профільно-адаптаційний (10 рік навчання);

4) другий цикл профільної середньої освіти – профільний (11-12 роки навчання).

Ліцей використовує в освітній діяльності наскрізну освітню програму розроблену для базової (першого та/або другого циклу) та профільної середньої освіти.

2.4. Освітній процес в Ліцеї організовується в межах навчального року, що розпочинається Днем знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.

Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою Ліцею у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

2.5. Тривалість безперервної навчальної діяльності учнів (тривалість навчальних занять) не може перевищувати у 5-11(12) класах – 45 хв. Організація здвоєних навчальних занять і використання інших форм організації освітнього процесу, що впливають на тривалість навчальних занять, допускається за рішенням педагогічної ради Ліцею та повинні відповідати віковим особливостям дітей, крім випадків, визначених законодавством. Допускається проведення підряд двох уроків під час лабораторних і контрольних робіт, написання творів, викладанні допрофільних та профільних предметів, а також уроків трудового навчання.

У 8-11 (12)-х класах Ліцею з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета інваріантної та варіативної частини.

При використанні технічних засобів навчання під час проведення навчального заняття види навчальної діяльності чергуються. Безперервна тривалість навчальної діяльності за допомогою технічних засобів навчання упродовж навчального заняття повинна бути: для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; для учнів 10-11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин. При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11(12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

2.6. Тривалість перерв між навчальними заняттями встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування дітей – не менше 10 хв., великої перерви – 30 хв. (для прийому їжі). Замість однієї великої перерви можуть бути влаштовані дві перерви по 20 хв. після третього та четвертого навчальних занять. У середині здвоєного навчального заняття організовується перерва тривалістю 10 хв. для активного відпочинку.

2.7. Розклад навчальних занять складається відповідно до навчального плану Ліцею та повинен враховувати оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також чергування протягом дня і тижня навчальних занять з навчальних предметів природничо-математичного, суспільно-гуманітарного циклів із навчальними предметами художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та технологічного циклів з урахуванням гігієнічних правил складання розкладу навчальних занять, наведених у Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Розклад навчальних занять Ліцею затверджується директором Ліцею. Тижневий режим роботи Ліцею фіксується у розкладі навчальних занять.

Крім різних форм обов’язкових навчальних занять в Ліцеї можуть проводитись індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.

2.8. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням вимог освітніх програм та індивідуальних особливостей дітей. Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 5 класі, 1,5 години у 6-9 класах, 2 години – у 10-11(12) класах.

2.9. На основі визначеного в освітній програмі Ліцею навчального плану педагогічна рада складає, а директор затверджує річний навчальний план, в якому конкретизується перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), обов’язкових для вивчення, вибіркових (за вибором учнів) освітніх компонентів, зокрема навчальних предметів, курсів, інтегрованих курсів, та кількість навчальних годин на тиждень, навчальний рік.

2.10. Ліцей реалізує освітню програму за кошти державного, місцевого бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, і не може реалізовувати чи забезпечувати (повністю або частково) свою освітню програму за кошти батьків та/або учнів.

Кожному учню Ліцею забезпечується доступність та якість повної загальної середньої освіти, а також незалежно від підстав її перебування в Україні гарантується її безоплатне здобуття за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів один раз протягом життя.

Здобуття профільної середньої освіти гарантується за академічним або професійним спрямуванням. Здобуття профільної середньої освіти за будь-яким спрямуванням не обмежує право особи на його зміну, а також на здобуття освіти на інших рівнях освіти.

2.11. Рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти Ліцей забезпечує шляхом:

1) визначення правил зарахування до Ліцею;

2) фінансування Ліцею за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів в обсязі, достатньому для виконання державних стандартів та ліцензійних умов;

3) дотримання вимог законодавства щодо доступності Ліцею, у т. ч. для осіб з особливими освітніми потребами;

4) викладання навчальних предметів (інтегрованих курсів) способами, що є найбільш прийнятними для осіб відповідного віку, у тому числі шляхом адаптації/модифікації змісту навчальних предметів (інтегрованих курсів) для осіб з особливими освітніми потребами;

5) використання розвиваючих засобів і методів навчання, що враховують особливі освітні потреби учнів та сприяють успішному засвоєнню змісту навчання і розвитку дитини;

6) дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування відповідно до найкращих інтересів дитини.

2.12. Зарахування, відрахування та переведення учнів Ліцею здійснюється відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України та наказу директора Ліцею.

Зарахування дітей до Ліцею для здобуття профільної середньої освіти (до 10-11 (12) класів) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

Зарахування дітей для здобуття базової середньої освіти (до 5-9 класів) здійснюється на конкурсних засадах за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

Для зарахування учнів до Ліцею батьки або особи, що їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до Ліцею відповідно до законодавства та/або міжнародних договорів України.

2.13. До Ліцею для здобуття базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

1) проживають на території обслуговування Ліцею;

2) є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в Ліцеї;

3) є дітьми працівників Ліцею.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування Ліцею, мають право на першочергове зарахування у порядку, визначеному законодавством, для здобуття базової середньої освіти.

Облік учнів здійснюється у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки України.

2.14. Для досягнення учнями результатів навчання та компетентностей згідно з вимогами відповідних державних стандартів базової та повної загальної середньої освіти у складі Ліцею у порядку, визначеному законодавством та його установчими документами, створюються: класи, групи для вивчення окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів), міжкласні групи учнів, навчальні кабінети (з навчальних предметів (інтегрованих курсів) однієї або різних освітніх галузей).

Ліцей може створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною), дистанційною формою навчання, інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Спеціальний клас утворюється директором Ліцею за погодженням із Засновником або Органом управління освітою.

Міжкласні групи учнів можуть створюватися для організації проєктної діяльності учнів, застосування інших освітніх технологій і методів навчання, що забезпечують взаємодію під час спільної діяльності учнів різних класів одного або різних років навчання.

У складі Ліцею можуть створюватися тимчасові (від одного семестру (триместру) науково-дослідницькі класи та/або міжкласні групи учнів з метою організації профільного навчання. Для підготовки до участі в заходах змагального характеру (конкурсах, олімпіадах, турнірах тощо) можуть створюватися тимчасові групи учнів.

Організація освітнього процесу у групах здійснюється відповідно до освітньої програми Ліцею.

Класи з навчанням мовою корінного народу чи національної меншини України поряд із державною мовою відкриваються за наявності нормативно визначеної кількості заяв батьків чи осіб, які досягли повноліття, що належать до відповідного корінного народу чи національної меншини України.

2.15. Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) Ліцею не може становити менше 5 учнів та більше 30 учнів. У разі якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас, учні можуть продовжити навчання в Ліцеї за однією з інших (крім очної) форм здобуття повної загальної середньої освіти або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності. Зменшення кількості учнів у класі протягом навчального року не є підставою для припинення функціонування цього класу до закінчення навчального року.

Кількість учнів (одного та/або різних років навчання) в одній групі повинна становити не менше восьми осіб.

Кількість учнів у навчальних приміщеннях Ліцею має відповідати вимогам санітарного законодавства та не може порушувати права учнів (педагогічних працівників) на належні, безпечні та здорові умови навчання (праці).

2.16. З метою забезпечення належної якості вивчення окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів) клас Ліцею може ділитися згідно порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Учні розподіляються між класами (групами) директором Ліцею.

2.17. Учні переводяться на наступний рік навчання після завершення навчального року, крім випадків, визначених законодавством. Переведення учнів на наступний рік навчання здійснюється у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

2.18. Рішення про переведення учнів, які здобувають освіту за сімейною (домашньою) формою здобуття освіти, приймається з урахуванням результатів навчання.

За потреби в Ліцеї для окремих учнів можуть створюватись індивідуальні освітні траєкторії, які реалізуються на підставі індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану, що розробляється педагогічними працівниками у взаємодії з учнем та/або його батьками, схвалюється педагогічною радою Ліцею, затверджується директором та підписується батьками.

У разі здобуття освіти за екстернатною формою та формою педагогічного патронажу індивідуальний навчальний план складається в обов’язковому порядку, а у разі здобуття освіти за сімейною (домашньою) формою – за бажанням учня та/або його батьків.

Питання спроможності Ліцею забезпечити реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії та розроблення індивідуального навчального плану розглядається педагогічною радою на підставі поданої батьками дитини чи особою, яка досягла повноліття, письмової заяви (крім осіб з особливими освітніми потребами). Заява, зокрема, має містити обґрунтовані причини та сформульовані пропозиції щодо особливостей засвоєння освітньої програми (її окремих освітніх компонентів).

Відмову в задоволенні реалізації індивідуальної освітньої траєкторії та розробленні індивідуального навчального плану може бути оскаржено до директора та/або Засновника Ліцею, Органу управління освітою відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».

2.19. Учень має право на визнання Ліцеєм результатів його навчання, передбачених його освітньою програмою, що були здобуті ним шляхом неформальної та/або інформальної освіти. Визнання таких результатів навчання учня здійснюється шляхом їх річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації, що проводяться на загальних засадах, визначених для очної або екстернатної форми здобуття загальної середньої освіти.

Результати навчання учня, здобуті ним шляхом формальної освіти в інших суб’єктів освітньої діяльності, не потребують їх окремого визнання.

2.20. За результатами річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації учня, який навчається за індивідуальною формою, педагогічна рада приймає рішення про продовження здобуття ним загальної середньої освіти, у тому числі з окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів), за однією з індивідуальних форм її здобуття чи переведення такого учня на одну з обраних ним або його батьками інституційних форм здобуття освіти.

2.21. Основними видами оцінювання результатів навчання учнів Ліцею є формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, державна підсумкова атестація.

Оцінювання досягнень учнів здійснюють педагогічні працівники Ліцею за шкалою оцінювання результатів, визначеною Ліцеєм, або за системою оцінювання, визначеною законодавством. Залучення будь-яких інших осіб до оцінювання результатів навчання учнів здійснюється за рішенням директора Ліцею. Підсумкове оцінювання результатів навчання учнів за сімейною (домашньою) формою здійснюється не менше двох разів на рік.

Оцінювання відповідності результатів навчання учнів Ліцею, які завершили здобуття базової чи профільної середньої освіти, вимогам державних стандартів здійснюється шляхом державної підсумкової атестації. Кожен учень Ліцею повинен пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших навчальних предметів, визначених МОН, крім випадків, визначених законодавством.

2.22. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація учнів Ліцею здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається щороку у разі переведення учнів на наступний рік навчання відповідно до законодавства.

У разі відсутності результатів річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації після завершення навчання за освітньою програмою Ліцею учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та/або державну підсумкову атестацію. У разі повторного непроходження річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації педагогічна рада Ліцею спільно з батьками учня до початку нового навчального року вирішує питання про визначення форми та умов подальшого здобуття таким учнем повної загальної середньої освіти.

У разі вибуття учня з Ліцею (виїзд за кордон, надання соціальної відпустки, призов на військову службу тощо) оцінювання результатів навчання такого учня може проводитися достроково. Оцінювання результатів навчання учня незалежно від форми здобуття ним освіти має здійснюватися особами, які провадять педагогічну діяльність.

2.23. Оцінювання результатів навчання учня з особливими освітніми потребами в Ліцеї здійснюється згідно із загальними критеріями оцінювання та з урахуванням індивідуального навчального плану (за наявності). Система та загальні критерії оцінювання результатів навчання учнів визначаються Міністерством освіти і науки України.

2.24. У документах про освіту результати підсумкового оцінювання визначаються за системою оцінювання, визначеною законодавством. Свідоцтва або їх бланки виготовляються Ліцеєм спільно із Засновником із присвоєнням їм відповідного реєстраційного номера в Єдиній державній електронній базі з питань освіти .

Для учнів з порушенням зору такі документи можуть виготовлятися з урахуванням забезпечення доступності відтвореної на ньому інформації (з використанням шрифту Брайля).

Бажаючим учням надається право і створюються умови для складання іспитів екстерном.

2.25. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу в Ліцеї і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених Законом України «Про освіту», та спрямовуватися на формування:

1) відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;

2) поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина; нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якою ознакою;

3) патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов’язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України;

4) усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення, проявів корупції та порушень академічної доброчесності;

5) громадянської культури та культури демократії;

6) культури та навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;

7) прагнення до утвердження довіри, взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

8) почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої дії;

9) культури свободи та самодисципліни, відповідальності за своє життя, сміливості та реалізації творчого потенціалу як невід’ємних складників становлення особистості.

Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.

2.26. За особливі успіхи у навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення.

Види та форми заохочення і відзначення учнів Ліцею визначаються цим Статутом та Положенням про заохочення і відзначення учнів, що затверджується педагогічною радою Ліцею. До видів заохочення і відзначення учнів, зокрема, може бути віднесено нагородження похвальним листом, грамотою, золотою чи срібною медаллю.

Рішення про заохочення (відзначення) учня приймає педагогічна рада Ліцею з дотриманням принципів об’єктивності, справедливості, з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, юридичні, фізичні особи можуть заохочувати та відзначати академічні та інші досягнення учнів.

2.27. Ліцей може надавати платні послуги (курси за вибором, факультативи, гуртки, секції, індивідуальне, групове навчання та інше) на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

2.28. Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).

Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених освітньою програмою та навчальним планом Ліцею, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або інших законних представників учнів.

2.29. У Ліцеї можуть діяти:

1) органи самоврядування працівників Ліцею;

2) органи учнівського самоврядування;

3) органи батьківського самоврядування.

Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються Законом України «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та Положеннями про такі органи самоврядування.

У діяльність будь-якого органу громадського самоврядування Ліцею не мають права втручатися представники іншого органу громадського самоврядування Ліцею.

IІІ. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

3.1. Учасниками освітнього процесу в Ліцеї є: учні; їхні батьки, або особи, які їх заміняють; педагогічні та інші працівники Ліцею; асистенти учнів (у разі їх допуску). Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі (проведення навчальних занять, лекцій, тренінгів, семінарів, майстер-класів, конкурсів, оцінювання результатів навчання тощо) здійснюється за рішенням директора Ліцею, який несе відповідальність за зміст таких заходів.

Не можуть працювати в Ліцеї або залучатися до участі в освітньому процесі особи, які вчинили злочин проти статевої свободи чи статевої недоторканості дитини або у присутності дитини чи з використанням дитини.

3.2. Статус, права та обов’язки учасників освітнього процесу, їх права та обов’язки визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими актами законодавства, цим Статутом та правилами внутрішнього розпорядку Ліцею.

Учні

3.3. Учень – особа, яка навчається і виховується в Ліцеї. Права та обов’язки учнів визначаються Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами. Учні можуть мати також інші права та нести обов’язки, передбачені законодавством та цим Статутом.

3.4. Учні мають гарантоване державою право на:

1) доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти;

2) вибір форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позакласних занять;

3) безпечні і нешкідливі умови навчання та праці;

4) користування навчальною, культурно-спортивною, матеріально-технічною, базою Ліцею;

5) участь в різних видах освітньої, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

6) отримання додаткових освітніх послуг;

7) перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини;

8) участь у роботі органів громадського самоврядування Ліцею та добровільних самодіяльних об’єднань, творчих студій, клубів, гуртків, груп за інтересами тощо;

9) повагу до людської гідності, вільне вираження поглядів, переконань;

10) захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

3.5. Учні зобов’язані:

1) оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти;

2) підвищувати свій загальний культурний рівень;

3) брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій освітніми програмами та навчальним планом Ліцею, цим Статутом;

4) дотримуватися вимог законодавства, моральних, етичних норм, поважати честь і гідність учасників освітнього процесу;

5) виконувати вимоги педагогічних та інших працівників Ліцею відповідно до даного Статуту та правил внутрішнього розпорядку Ліцею;

6) брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

7) дбайливо ставитися до майна Ліцею, майна інших учасників освітнього процесу;

8) дотримуватися вимог даного Статуту, правил внутрішнього розпорядку Ліцею;

9) дотримуватися правил особистої гігієни.

3.6. Учні Ліцею залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно-корисної праці відповідно до Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.

Засновнику та працівникам Ліцею, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати учнів до участі в заходах, організованих непередбаченими законами воєнізованими формуваннями, а також політичними партіями, релігійними організаціями (об’єднаннями), крім випадків, визначених статтею 31 Закону України «Про освіту».

Залучати учнів, які не досягли повноліття, до участі у заходах, організованих громадськими об’єднаннями, дозволяється виключно за згодою їхніх батьків. Будь-яке примушування учнів до вступу до будь-яких громадських об’єднань, воєнізованих формувань, політичних партій (об’єднань), релігійних організацій забороняється.

3.7. Учням можуть надаватися матеріальна допомога, академічні стипендії, соціальні стипендії за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів юридичних та/або фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

3.8. Учні мають право на отримання додаткових індивідуальних та/або групових консультацій та/або занять з навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, та з яких рівень досягнутих результатів навчання менше середнього рівня результатів навчання учнів відповідного року навчання в Ліцеї.

3.9. Учні з особливими освітніми потребами здобувають повну загальну середню освіту у порядку, встановленому законодавством України, та забезпечуються допоміжними засобами для навчання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3.10. Харчування учнів в Ліцеї здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту» та інших актів законодавства. Норми та порядок організації харчування учнів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

3.11. Ліцей створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя.

3.12. Учні Ліцею забезпечуються медичним обслуговуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Заклади охорони здоров’я спільно з Органом управління освітою та органами охорони здоров’я щороку забезпечують безоплатне проведення медичного огляду учнів, моніторинг стану здоров’я, здійснення лікувально-профілактичних заходів в Ліцеї. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.

3.13. Ліцей на підставі письмових звернень батьків дітей з особливими освітніми потребами утворює інклюзивні та/або спеціальні класи у порядку, визначеному законодавством. Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах Ліцею, на підставі письмового звернення їхніх батьків утворюються інклюзивні та/або спеціальні групи подовженого дня.

Організація інклюзивного навчання здійснюється у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Потреба учня з особливими освітніми потребами в індивідуальній програмі розвитку, індивідуальному навчальному плані визначається згідно з висновком інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини з урахуванням Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків.

Відповідно до індивідуальних особливостей освітньої діяльності для кожного учня з особливими освітніми потребами, який навчається в інклюзивному класі, у порядку, визначеному законодавством, складаються індивідуальна програма розвитку та індивідуальний навчальний план (за потреби). Індивідуальна програма розвитку визначає перелік необхідних дитині психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг, що надаються індивідуально та/або в груповій формі.

3.14. Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу для учня з особливими освітніми потребами забезпечує асистент вчителя. Соціальні потреби учнів з особливими освітніми потребами забезпечуються асистентом учня – соціальним робітником, одним із батьків учня або уповноваженою ними особою.

Асистент учня допускається до участі в освітньому процесі для виконання його функцій виключно за умови проходження спеціальної підготовки, що підтверджується відповідним документом. Умови допуску асистента учня до освітнього процесу для виконання його функцій та вимоги до нього визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Рішення про допуск асистента учня до участі в освітньому процесі приймає директор Ліцею на основі укладення відповідного договору між Ліцеєм та асистентом учня за згодою батьків.

3.15. Оскарження рішень, пов’язаних з реалізацією індивідуальної освітньої траєкторії в Ліцеї, індивідуального навчального плану та індивідуальної програми розвитку, здійснюється шляхом подання відповідної скарги до директора Ліцею, Засновника чи Органу управління освітою відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та/або в інший спосіб, визначений законодавством.

3.16. У Ліцеї може діяти учнівське самоврядування з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо.

Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування. Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні, зокрема на участь у роботі дорадчих (консультативних із певних питань), робочих (робочих групах тощо) та інших органів учнівського самоврядування, а також вільно обирати та бути обраними до виборних органів учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування може діяти на рівні класу та Ліцею. Органи учнівського самоврядування утворюються за ініціативою учнів та можуть бути одноособовими, колегіальними, а також можуть мати різноманітні форми і назви. Органи учнівського самоврядування мають право, але не зобов’язані вести протоколи чи будь-які інші документи щодо своєї діяльності.

Директор Ліцею сприяє та створює умови для діяльності органів учнівського самоврядування. Інші учасники освітнього процесу не повинні перешкоджати і втручатися в діяльність органів учнівського самоврядування Ліцею.

3.17. З питань захисту честі, гідності та/або прав учнів Ліцею керівник учнівського самоврядування має право на невідкладний прийом директором Ліцею, який зобов’язаний розглянути усну чи письмову вимогу керівника учнівського самоврядування про усунення порушень щодо честі, гідності чи прав учня Ліцею та вжити заходів відповідно до правил внутрішнього розпорядку та/або законодавства.

3.18. Органи учнівського самоврядування мають право:

1) брати участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;

2) проводити за погодженням з директором Ліцею організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціювати їх проведення перед керівництвом Ліцею;

3) брати участь у заходах (процесах) із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

4) захищати права та інтереси учнів, які здобувають освіту в Ліцеї;

5) вносити пропозиції та/або брати участь у розробленні та/або обговоренні річного плану роботи Ліцею, змісту освітніх і навчальних програм;

6) через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу.

3.19. Діяльність органів учнівського самоврядування не повинна призводити до порушення законодавства, Статуту Ліцею, правил внутрішнього розпорядку, прав та законних інтересів інших учасників освітнього процесу.

3.20. Засади учнівського самоврядування визначаються Законом України «Про повну загальну середню освіту» та положенням про учнівське самоврядування Ліцею (за наявності), що затверджується загальними зборами уповноважених представників класів Ліцею.

Рішення органу учнівського самоврядування виконується учнями на добровільних засадах.

Педагогічні та інші працівники

3.21. На посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки. Перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України.

3.22. Педагогічні працівники мають права, визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншим законодавством, колективним договором, трудовим договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку та цим Статутом.

3.23. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників Ліцею, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.

Педагогічні працівники Ліцею, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

3.24. Педагогічні працівники мають право:

1) самостійно обирати форми, методи, способи навчальної роботи, не шкідливі для здоров’я дітей;

2) брати участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів та інших органів самоврядування Ліцею, в заходах, пов’язаних з організацією освітнього процесу;

3) обирати форми та здійснювати підвищення своєї кваліфікації; навчатися у закладах вищої освіти і закладах системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Педагогічний працівник може підвищувати кваліфікацію в Україні та за кордоном (крім держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором чи державою-окупантом);

4) проходити атестацію для здобуття відповідної кваліфікаційної категорії та отримувати її в разі успішного проходження атестації;

5) проводити в установленому порядку пошукову, науково-дослідну, експериментальну роботу та вносити керівництву Ліцею пропозиції щодо поліпшення освітнього процесу;

6) на соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

7) об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших громадських об`єднань, діяльність яких не заборонена законодавством;

8) порушувати питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.

3.25. Педагогічні працівники зобов’язані:

1) забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до освітніх програм з дотриманням вимог Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

2) контролювати рівень навчальних досягнень учнів;

3) нести відповідальність за відповідність оцінювання навчальних досягнень учнів критеріям оцінювання, затвердженим Міністерством освіти і науки України, доводити результати навчальних досягнень учнів до відома дітей, батьків або осіб, що їх замінюють, директора Ліцею;

4) забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;

5) виконувати накази та доручення директора, інші обов’язки, що не суперечать законодавству України;

6) брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності;

7) дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

8) постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, рівень загальної і політичної культури;

9) готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

10) сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я, здійснювати пропаганду здорового способу життя;

11) виховувати у дітей повагу до батьків, жінок, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу, державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

12) захищати учнів від будь-якого фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;

13) виконувати статут Ліцею, правила внутрішнього розпорядку, умови трудового договору;

14) дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками;

15) виконувати обов’язки, визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими актами законодавства, цим Статутом, трудовим договором та/або їхніми посадовими обов’язками;

16) забезпечувати єдність навчання, виховання та розвитку учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності;

17) використовувати державну мову в освітньому процесі відповідно до вимог Закону «Про повну загальну середню освіту»;

18) володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям;

19) постійно підвищувати свою педагогічну майстерність.

3.26. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру, яка організовується відповідно до наказу директора Ліцею, що видається в день призначення особи на посаду педагогічного працівника.

Педагогічна інтернатура має передбачати заходи, що забезпечать здобуття та/або вдосконалення професійних компетентностей і педагогічної майстерності протягом першого року професійної діяльності педагогічного працівника, зокрема:

1) супровід та підтримка у педагогічній діяльності з боку досвідченого педагогічного працівника (педагога-наставника);

2) різні форми професійного розвитку (відвідування навчальних занять, опрацювання відповідної літератури тощо).

Виконання обов’язків педагога-наставника покладається на педагогічного працівника з досвідом педагогічної діяльності, як правило, не менше п’яти років за відповідною спеціальністю (такою самою або спорідненою предметною спеціальністю або спеціалізацією).

Відповідно до наказу директора Ліцею педагогічному працівникові за виконання обов’язків педагога-наставника призначається доплата у визначеному законодавством розмірі відповідно до його посадового окладу (ставки заробітної плати) в межах фонду оплати праці Ліцею.

3.27. Робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією. Конкретний перелік посадових обов’язків визначається посадовою інструкцією, яка затверджується директором Ліцею відповідно до вимог законодавства.

Засновник або Орган управління освітою, директор Ліцею не мають права вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої укладеним письмовим трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

3.28. Педагогічна діяльність вчителя включає:

1) діяльність у межах його педагогічного навантаження, норма якого на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень;

2) окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати у співвідношенні до тарифної ставки.

За інші види педагогічної діяльності законодавством, Засновником та/або Ліцеєм можуть встановлюватися додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень. Вимоги до видів педагогічної діяльності, за які передбачено доплати, підвищення посадового окладу, розмір таких доплат та підвищень, порядок та умови їх встановлення визначаються Кабінетом Міністрів України.

Вимоги до видів педагогічної діяльності, за які передбачено доплати, підвищення посадового окладу, розмір таких доплат та підвищень, порядок та умови їх встановлення визначаються Кабінетом Міністрів України.

Засновник та/або Ліцей має право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.

3.29. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин для вивчення окремих предметів, що передбачається навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог законодавства про працю.

3.30. До педагогічної діяльності в Ліцеї не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показаннями, за вироком суду. Перелік медичних протипоказань щодо провадження педагогічної діяльності встановлюється законодавством.

3.31. Директор Ліцею призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками, права та обов’язки яких визначаються нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, правилами внутрішнього розпорядку та цим Статутом.

3.32. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків крім випадків, передбачених законодавством. Залучення педагогічних працівників до участі у видах робіт, не передбачених навчальним планом, навчальними програмами та іншими документами, що регулюють діяльність Ліцею, здійснюється лише за їх згодою.

3.33. Педагогічні працівники Ліцею підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України.

За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників визначається Кабінетом Міністрів України.

Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у порядку, встановленому законодавством.

3.34. Професійний розвиток педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, участь у програмах підвищення кваліфікації та будь-які інші види і форми професійного зростання.

3.35. Педагогічні працівники повинні щороку підвищувати свою кваліфікацію з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту» та Порядком підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника впродовж п’яти років не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 % має бути обов’язково спрямовано на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Підвищення кваліфікації може здійснюватися за різними видами (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та у різних формах (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) тощо).

Педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою. Результати підвищення кваліфікації у таких закладах освіти не потребують окремого визнання і підтвердження.

Педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб. Результати підвищення кваліфікації педагогічного працівника у таких суб’єктів зараховуються і визнаються окремим рішенням педагогічної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Педагогічному працівнику гарантується право підвищувати кваліфікацію в регіональному закладі післядипломної освіти, що не обмежує його право обрати іншого суб’єкта освітньої діяльності для підвищення своєї кваліфікації.

Педагогічним працівникам витрати, пов’язані з відрядженням на підвищення кваліфікації, відшкодовуються відповідно до законодавства.

3.36. Педагогічні працівники Ліцею на добровільних засадах та за власною ініціативою можуть проходити сертифікацію. Право на проходження сертифікації мають педагогічні працівники, які працюють не менше двох років у закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, та мають педагогічне навантаження.

Педагогічний працівник має право на проходження сертифікації безоплатно один раз на три роки. Педагогічний працівник, який не отримав сертифіката, має право на повторне проходження сертифікації не раніше ніж через рік.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.

3.37. Працівники Ліцею зобов’язані у відповідності до чинного законодавства України проходити періодичні медичні огляди. Працівники Ліцею, які своєчасно не пройшли обов’язковий медичний огляд, а також ті, що не ознайомлені із Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, до роботи не допускаються.

3.38. Представники громадськості зобов’язані дотримуватися Статуту Ліцею, виконувати накази директора Ліцею, рішення органів громадського самоврядування.

3.39. Працівники Ліцею, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку Ліцею, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, підлягають звільненню з роботи відповідно до чинного законодавства.

Батьки учнів

3.40. Батьки учнів або особи, які їх замінюють мають право:

1) обирати заклад освіти та форми навчання і виховання дітей;

2) створювати батьківські громадські організації та брати участь в їх діяльності, обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування Ліцею;

3) звертатися до Органу управління освітою, директора Ліцею та органів громадського самоврядування з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

4) приймати рішення про участь дитини в науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності Ліцею;

5) брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Ліцею;

6) захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

7) заслуховувати звіт директора про роботу Ліцею;

8) бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з директором Ліцею.

3.41. На батьків учнів покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти. Батьки або особи, які їх замінюють зобов’язані:

1) забезпечувати умови для здобуття дітьми повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

2) забезпечувати дотримання дітьми вимог Статуту Ліцею;

3) своєчасно вносити оплату за харчування дитини у встановленому порядку (за потреби);

4) своєчасно повідомляти вчителів та вихователів про можливість відсутності або хвороби дитини та слідкувати за станом здоров’я дитини;

5) постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

6) поважати честь і гідність дитини та працівників Ліцею;

7) бережно ставитись до майна Ліцею;

8) виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Ліцей надає батькам учнів допомогу у виконанні ними своїх обов’язків. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, Ліцей може порушувати в усиновленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

Ліцей поважає право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, та враховує відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

3.42. У Ліцеї може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та цим Статутом.

Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, Ліцею, за інтересами тощо), розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування Ліцею.

Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Рішення органу батьківського самоврядування з питань організації освітнього процесу та/або діяльності Ліцею можуть бути реалізовані виключно за рішенням директора Ліцею, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

Органи батьківського самоврядування мають право, але не зобов’язані оформляти свої рішення відповідними протоколами.

3.43. Працівники Ліцею не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.

ІV. УПРАВЛІННЯ ЛІЦЕЄМ

4.1. Управління Ліцеєм у межах повноважень, визначених законами та статутом Ліцею, здійснюють:

1) Засновник Ліцею та/або Орган управління освітою;

2) директор Ліцею;

3) педагогічна рада Ліцею;

4) Загальні збори (конференція) колективу Ліцею;

5) Загальні збори трудового колективу Ліцею;

6) піклувальна рада (за наявності).

Органи громадського самоврядування та піклувальна рада мають право брати участь в управлінні Ліцеєм у порядку та межах, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та Положеннями про такі органи.

Засновник Ліцею

4.2. Права і обов’язки Засновника щодо управління Ліцеєм визначаються Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законами України, цим Статутом.

4.3. Засновник або Орган управління освітою:

1) затверджує статут Ліцею, його нову редакцію та зміни до нього;

2) затверджує положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, склад конкурсної комісії та приймає рішення про проведення такого конкурсу;

3) затверджує за поданням директора Ліцею стратегію розвитку Ліцею та фінансує її виконання, у тому числі здійснення інноваційної діяльності Ліцеєм;

4) утворює та ліквідує структурні підрозділи в Ліцеї;

5) приймає рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) Ліцею (виключно Засновник);

6) укладає контракт з директором Ліцею, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та цим Статутом;

7) здійснює контроль за дотриманням Статуту Ліцею та фінансово-господарською діяльністю Ліцею;

8) забезпечує створення в Ліцеї інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

9) здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками;

10) здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Ліцеї; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами учнів, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в Ліцеї та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учням, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу;

11) реалізує інші права, передбачені законодавством.

4.4. Засновник або Орган управління освітою не має права втручатися у діяльність Ліцею, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та цим Статутом.

Для провадження освітньої діяльності Ліцею Засновник має забезпечити його відповідність вимогам, що визначені чинним законодавством.

4.5. Засновник може делегувати окремі свої повноваження Органу управління освітою, але не може делегувати директору, педагогічній чи піклувальній радам, органам громадського самоврядування Ліцею власні повноваження, визначені Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту».

4.6. Засновник зобов’язаний:

1) забезпечувати утримання та розвиток матеріально-технічної бази Ліцею на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;

2) у разі реорганізації чи ліквідації Ліцею забезпечити учням можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;

3) забезпечити відповідно до законодавства створення в Ліцеї безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

4.7. Засновник може здійснювати підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у визначеному ним порядку та розмірах за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.

4.8. Засновник та директор Ліцею є відповідальними за дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.

4.9. Засновник здійснює інші повноваження відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших нормативно-правових актів України.

Орган управління освітою

4.10. Основними завданнями Органу управління освітою є:

1) створення в Ліцеї умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти;

2) сприяння ліцензуванню Ліцею;

3) контроль за додержанням Державних стандартів базової та повної загальної середньої освіти, навчально-методичне керівництво Ліцеєм;

4) забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав педагогічних працівників, психологів, бібліотекарів, інших спеціалістів, які беруть участь в освітньому процесі, учнів;

5) сприяння розвитку самоврядування в Ліцеї;

6) затверджує кошторис;

7) погоджує штатний розпис Ліцею;

8) здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Ліцею;

9) здійснює контроль за дотриманням установчих документів Ліцею;

10) здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

11) здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у Ліцеї;

12) розглядає скарги про відмову реагування на випадку булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг;

13) сприяє створенню безпечного освітнього середовища у Закладі та вживає заходи для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу;

14) здійснення інших повноважень відповідно до його установчого документу та чинного законодавства України.

Директор

4.11. Керівництво Ліцеєм здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами, Статутом Ліцею та строковим трудовим договором (контрактом).

4.12. Директором Ліцею може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту».

4.13. Не може обіймати посаду директора особа, яка:

1) є недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;

2) має судимість за вчинення злочину;

3) позбавлена права обіймати відповідну посаду;

4) за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення;

5) за рішенням суду визнана винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією;

6) підпадає під заборону, встановлену Законом України «Про очищення влади».

4.14. Директор має право:

1) діяти від імені Ліцею без довіреності та представляти його у відносинах з іншими особами;

2) підписувати документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності Ліцею;

3) приймати рішення щодо діяльності Ліцею в межах повноважень, визначених законодавством та строковим трудовим договором (контрактом), у тому числі розпоряджатися в установленому порядку майном Ліцею та його коштами;

4) призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників Ліцею, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства;

5) визначати режим роботи Ліцею;

6) ініціювати перед Засновником або Органом управління освітою питання щодо створення або ліквідації структурних підрозділів Ліцею;

7) видавати відповідно до своєї компетенції накази і контролювати їх виконання;

8) укладати угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами відповідно до своєї компетенції;

9) звертатися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти із заявою щодо проведення позапланового інституційного аудиту, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або громадської акредитації Ліцею;

10) приймати рішення з інших питань діяльності Ліцею.

4.15. Директор зобов’язаний:

1) виконувати Закони України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», інші акти законодавства, а також забезпечувати та контролювати їх виконання працівниками Ліцею, зокрема в частині організації освітнього процесу державною мовою;

2) планувати та організовувати діяльність Ліцею;

3) розробляти проєкт кошторису та подавати його Засновнику або Органу управління освітою на затвердження;

4) надавати щороку Засновнику пропозиції щодо обсягу коштів, необхідних для підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

5) організовувати фінансово-господарську діяльність Ліцею в межах затвердженого кошторису;

6) забезпечує своєчасне проведення ремонтних робіт на території Ліцею, приміщень та інженерних мереж Ліцею; заходів з дезінфекції, дезінсекції, дератизації, вивезення снігу, побутових відходів, у тому числі люмінесцентних ламп, знятих з обліку обладнання та меблів, належне утримання території, у тому числі коронування дерев, очищення їх від пошкоджень, омели, видалення сухостійних дерев і чагарників і рослин, зазначених у Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Обладнання, устаткування, технічні засоби навчання, навчально-методичні матеріали, які використовуються в освітньому процесі Ліцею, повинні бути безпечними для здоров’я дітей;

7) забезпечувати розроблення та виконання стратегії розвитку Ліцею;

8) затверджувати посадові інструкції працівників Ліцею;

9) організовувати освітній процес та видачу документів про освіту;

10) затверджувати освітню програму Ліцею відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту»;

11) створювати умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування у разі потреби індивідуального навчального плану;

12) затверджувати положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Ліцеї, забезпечувати її створення та реалізацію;

13) забезпечувати розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня;

14) контролювати виконання педагогічними працівниками та учнями освітньої програми, індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану;

15) забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами базової та повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом;

16) створювати необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;

17) сприяти проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;

18) створювати умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю Ліцею;

19) сприяти та створювати умови для діяльності органів громадського самоврядування в Ліцеї;

20) формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників Ліцею;

22) створювати в Ліцеї безпечне освітнє середовище, забезпечувати дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;

22) організовувати харчування та сприяти медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;

23) забезпечувати відкритість і прозорість діяльності Ліцею, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України «Про освіту», «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів» та інших законів України;

24) здійснювати зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства;

25) організовувати діловодство (документообіг), бухгалтерський облік та звітність відповідно до законодавства;

26) звітувати щороку на загальних зборах (конференції) колективу Ліцею про свою роботу та виконання стратегії розвитку Ліцею;

27) виконувати інші обов’язки, покладені на нього законодавством, Засновником, цим Статутом, колективним договором, строковим трудовим договором (контрактом).

4.16. Директор зобов’язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин.

4.17. Директор має права та обов’язки педагогічного працівника, визначені Законом України «Про освіту», та несе відповідальність за виконання обов’язків, визначених законодавством, цим Статутом і контрактом.

4.18. Директор Ліцею обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» та положення про конкурс, затвердженого Засновником або Органом управління освітою (посадовою особою).

4.19. Протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення рішення про переможця конкурсу посадова особа Засновника або керівник Органу управління освітою призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним контракт на шість років на підставі рішення конкурсної комісії.

Після закінчення строку дії контракту, трудові відносини припиняються та не можуть бути продовжені на невизначений строк. Припинення дії контракту з директором у зв’язку із закінченням строку його дії або його дострокове розірвання здійснюється відповідною посадовою особою Засновника або керівником Органу управління освітою з підстав та у порядку, визначених законодавством про працю.

4.20. З особою, яка призначається на посаду директора вперше, укладається контракт строком на два роки. Після закінчення строку дії такого контракту та за умови належного його виконання сторони мають право продовжити строк його дії ще на чотири роки без проведення конкурсу.

Особа не може бути директором Ліцею більше ніж два строки підряд. До першого шестирічного строку включається дворічний строк перебування на посаді директора, призначеного вперше.

4.21. Директор звільняється з посади у зв’язку із закінченням строку дії контракту або достроково відповідно до вимог законодавства та умов укладеного контракту. Підставами для дострокового звільнення директора Ліцею є:

1) порушення вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо мови освітнього процесу;

2) порушення вимог статей 30 і 31 Закону України «Про освіту»;

3) порушення прав учнів чи працівників, встановлене рішенням суду, яке набрало законної сили;

4) систематичне неналежне виконання інших обов’язків керівника закладу освіти, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту»;

5) неусунення у визначений строк порушень вимог законодавства, виявлених під час інституційного аудиту чи позапланового заходу державного нагляду (контролю).

4.22. Директор несе відповідальність за діяльність Ліцею та є його представником у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та Статутом Ліцею.

4.23. Директор здійснює інші повноваження відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших нормативно-правових актів України.

Педагогічна рада

4.24. У Ліцеї створюються та діють колегіальні органи управління. Основним постійно діючим колегіальним органом управління Ліцею є педагогічна рада. Порядок створення і повноваження педагогічної ради визначаються Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та Положенням про педагогічну раду Ліцею.

4.25. Педагогічна рада утворюється за наявності не менше трьох педагогічних працівників. Головою педагогічної ради є директор Ліцею.

4.26. Педагогічна рада:

1) схвалює стратегію розвитку та річний план роботи Ліцею;

2) схвалює освітню програму Ліцею, зміни до неї та оцінює результати її виконання;

3) схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Ліцеї;

4) приймає рішення щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

5) приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу;

6) розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

7) приймає рішення щодо зарахування та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою;

8) приймає рішення щодо впровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

9) може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльності Ліцею;

10) розглядає інші питання, віднесені Законом України «Про повну загальну середню освіти» та/або цим Статутом до її повноважень.

4.27. Права членів педагогічної ради:

1) брати участь у підготовці до проведення засідань педагогічної ради;

2) доповідати та виступати на засіданнях педагогічної ради;

3) обговорювати питання, винесені на порядок денний засідання педагогічної ради, та вносити пропозиції щодо поліпшення організації освітнього процесу та щодо інших питань діяльності Ліцею.

4.28. Обов’язки членів педагогічної ради:

1) брати участь у засіданнях педагогічної ради;

2) дотримуватися порядку та регламенту проведення засідань педагогічної ради;

3) ухвалювати рішення педагогічної ради шляхом відкритого голосування та виконувати такі рішення.

4.29. Педагогічна рада проводить засідання згідно з планом роботи Ліцею, але не рідше ніж чотири рази на рік. За потреби можуть проводитися позачергові засідання. Конкретну дату та час засідання педагогічної ради визначає директор Ліцею.

4.30. Засідання педагогічної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови педагогічної ради є визначальним. Рішення педагогічної ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головою та секретарем педагогічної ради.

У засіданні педагогічної ради можуть брати участь інші (запрошені) особи, зокрема представники батьківського самоврядування, громадськості, піклувальної ради та інші особи із правом дорадчого голосу.

Засідання педагогічної ради проводиться за очною формою. Під час запровадження карантину та/або тимчасової організації освітнього процесу за дистанційною формою засідання педагогічної ради може відбуватися в дистанційному режимі. Конкретну дату, час та спосіб (ресурс, платформу) проведення дистанційного засідання педагогічної ради визначає директор Ліцею. Відеозв’язок кожного учасника засідання педагогічної ради є обов’язковим.

4.31. Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора Ліцею та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в Ліцеї.

4.32. У Ліцеї можуть функціонувати методичні об’єднання (творчі групи), що охоплюють учасників освітнього процесу та спеціалістів певного професійного спрямування.

Загальні збори трудового колективу

4.33. Вищим органом громадського самоврядування працівників Ліцею є Загальні збори трудового колективу Ліцею (далі – Загальні збори).

У своїй діяльності Загальні збори керуються Кодексом законів про працю України, Законами «Про трудові колективи і підвищення їх ролі в управлінні підприємствами, установами, організаціями», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими документами у галузі освіти, Положенням про загальні збори трудового колективу та цим Статутом.

4.34. Загальні збори діють на засадах: верховенства права; пріоритету прав і свобод людини і громадянина; взаємної поваги та партнерства; репрезентативності органів громадського самоврядування і правоможності їх представників; обов’язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; прозорості та інформаційної відкритості; обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей; взаємної відповідальності сторін; колегіальності ухвалення рішень; добровільності і рівноправності членства.

Представники іншого органу громадського самоврядування Ліцею не мають права втручатися в діяльність Загальних зборів, а також збирати чи зберігати протоколи його засідань, якщо інше не визначено чинним законодавством.

4.35. Основними завданнями Загальних зборів є сприяння в Ліцеї:

1) забезпеченню належної організації праці;

2) зміцненню трудової дисципліни;

3) створенню належних, безпечних та здорових умов праці;

4) підвищенню продуктивності та ефективності праці;

5) забезпеченню раціонального використання робочого часу.

6) внесенню ініціатив підтримки громадських ініціатив, пов’язаних з визначенням стратегічних завдань і пріоритетних напрямів розвитку Ліцею;

7) підвищення ролі громадськості у вирішенні питань діяльності Ліцею.

4.36. Загальні збори мають такі повноваження:

1) розглядають та схвалюють проєкт колективного договору;

2) затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку;

3) визначають порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії з трудових спорів;

4) обирають комісію з трудових спорів;

5) приймають Положення про Загальні збори та вносять зміни до нього;

6) створюють Раду трудового колективу та визначають порядок її діяльності (за потреби);

7) обирають делегатів до Загальних зборів (конференції) колективу Ліцею;

8) у межах своєї компетенції щорічно аналізують та узагальнюють хід виконання колективного договору;

9) взаємодіють із громадськими організаціями та органами самоврядування з питань діяльності Ліцею в межах визначених повноважень;

10) беруть участь у розробленні та впровадженні заходів матеріального й морального стимулювання праці;

11) можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування Ліцею.

4.37. Загальні збори скликаються директором Ліцею та Уповноваженими, або на вимогу не менш як третини від загальної кількості працівників Ліцею.

Загальні збори Ліцею проводяться за потреби, але не менше двох разів на рік, і вважаються правомочними, якщо в них бере участь дві третини від загальної кількості членів колективу.

Загальні збори можуть проводитися в режимі онлайн (далі – онлайн-збори). У такому разі рішення онлайн-зборів приймається шляхом онлайн-голосування.

4.38. Рішення Загальних зборів ухвалюються відкритим голосуванням більшістю голосів членів колективу, присутніх на зборах, і доводяться до відома всіх членів трудового колективу. Рішення Загальних зборів, ухвалені відповідно до їх повноважень і діючого законодавства, є обов’язковими для членів трудового колективу.

Контроль за виконанням рішень Загальних зборів здійснюється директором Ліцею відповідно до його повноважень (або за дорученням зборів іншою особою).

4.39. Одночасно із Загальними зборами повноваження трудового колективу Ліцею реалізують їхні виборні органи – Первинна профспілкова організація та Рада трудового колективу (далі – Уповноважені).

Уповноважені мають право:

1) безперешкодно відвідувати та оглядати робочі місця працівників Ліцею;

2) вимагати і одержувати від директора Ліцею, іншої посадової особи відповідні документи, відомості та пояснення щодо умов праці, виконання колективних договорів, додержання законодавства про працю та соціально-економічних прав працівників;

3) безпосередньо звертатися в усній або письмовій формі до директора Ліцею з питань дотримання трудового законодавства;

4) розміщувати власну інформацію у приміщенні і на території Ліцею в доступних для працівників місцях;

5) складати порядок денний для розгляду на Загальних зборах;

6) організовувати виконання рішень, ухвалених на Загальних зборах;

7) погоджувати графік відпусток працівників;

8) погоджувати проєкти робочих інструкцій;

9) брати участь в розробці проєктів Правил внутрішнього трудового розпорядку та змін до них.

4.40. Інші питання діяльності Загальних зборів, порядок прийняття рішень, чисельність, склад, визначаються Колективним договором Ліцею та Положенням про загальні збори трудового колективу.

Загальні збори (конференція) колективу Ліцею

4.41. Загальні збори (конференція) колективу Ліцею (далі – Загальні збори (конференція)) є вищим колегіальним органом громадського самоврядування Ліцею, який формується з уповноважених представників учасників освітнього процесу Ліцею (учнів та їх батьків, педагогічних та інших працівників Ліцею, асистентів дітей (у разі їх допуску)).

Загальні збори (конференція) мають право брати участь в управлінні Ліцеєм у порядку та межах, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими документами у галузі освіти, цим Статутом та Положенням про такий орган, а також можуть здійснювати інші права, не заборонені законодавством.

Загальні збори є правомочними за умови присутності не менше двох третин від загального складу членів, а у разі проведення Конференції – якщо присутні більше половини від визначеної по квоті кількості делегатів.

4.42. Метою діяльності та основними завданнями Загальних зборів (конференції) є:

1) сприяння демократизації і гуманізації освітнього процесу в Ліцеї;

2) внесення ініціатив, пов’язаних з визначенням стратегічних завдань і пріоритетних напрямів розвитку Ліцею, сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню освітнього процесу;

3) підвищення ефективності освітнього процесу у взаємодії з сім’єю, громадськістю, державними та приватними інституціями;

4) підтримки громадських ініціатив та об’єднання зусиль учасників освітнього процесу щодо розвитку Ліцею та належної організації освітнього процесу, творчих пошуків і експериментальної роботи педагогів;

5) сприяння всебічному розвитку, навчанню і вихованню учнів Ліцею, формування навичок здорового способу життя та набуття ними соціального досвіду;

6) підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов’язаних з організацією освітнього процесу;

7) стимулювання морального та матеріального заохочення учнів Ліцею, сприяння пошуку та підтримки обдарованих дітей;

8) зміцнення партнерських зв’язків між учасниками освітнього процесу для забезпечення єдності освітнього процесу.

4.43. Загальні збори (конференція) мають такі повноваження:

1) приймають участь у вирішенні питань організації та забезпечення освітнього процесу в Ліцеї, захисту своїх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення;

2) можуть здійснювати громадський нагляд (контроль) та управління Ліцеєм у межах повноважень, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими документами у галузі освіти, цим Статутом та Положенням про Загальні збори (конференцію);

3) можуть брати участь у роботі конкурсної комісії з обрання директора Ліцею з правом дорадчого голосу;

4) знайомляться з кандидатами на посаду директора Ліцею не пізніше п’яти робочих днів до початку проведення конкурсного відбору;

5) можуть вносити пропозиції до складу піклувальної ради Ліцею;

6) спільно з керівництвом розглядають річний план роботи Ліцею та здійснюють контроль за його виконанням;

7) щороку заслуховують звіт директора Ліцею, оцінюють його діяльність і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту в Ліцеї;

8) погоджують за поданням директора проєкт статуту Ліцею та зміни до нього;

9) затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку для учнів, батьків учнів та асистентів дітей (у разі допуску) Ліцею;

10) затверджують Положення про Загальні збори (конференцію) колективу Ліцею;

11) заслуховують звіт голови Загальних зборів (конференції);

12) виносять на розгляд педагогічної ради пропозиції щодо поліпшення організації позакласної та позашкільної роботи з учнями;

13) виступають ініціатором проведення благодійних акцій;

14) сприяють створенню та діяльності центрів дозвілля, а також залучають громадськість, батьків (осіб, які їх замінюють) до участі в позакласній та позашкільній роботі, до проведення оздоровчих та культурно-масових заходів з учнями;

15) сприяють педагогічній освіті батьків;

16) сприяють поповненню бібліотечного фонду та передплаті періодичних видань;

17) організовують громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням дітей в Ліцеї;

18) можуть створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій та зміст їхньої роботи визначаються Загальними зборами (конференцією);

19) ухвалюють рішення з інших питань діяльності Ліцею відповідно до законодавства та цього Статуту.

4.44. Загальні збори формуються щороку на початку навчального року, до складу яких із правом вирішального голосу пропорційно обираються представники від:

1) працівників Ліцею – Загальними зборами трудового колективу;

2) учнів 5-11 (12) класів – органом учнівського самоврядування;

3) батьків – органом батьківського самоврядування.

4.45. Очолює Загальні збори Голова, який обирається зі складу Загальних зборів. Голова Загальних зборів може бути членом педагогічної ради із правом дорадчого голосу. Головою Загальних зборів не можуть бути директор Ліцею та його заступники.

4.46. Загальні збори працюють за планом, що затверджується Загальними зборами. Кількість засідань Загальних зборів визначається їх доцільністю, але має бути не рідше одного разу на рік.

Для вирішення поточних питань Загальні збори можуть створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначаються Загальними зборами.

4.47. Інші питання діяльності Загальних зборів (конференції), порядок прийняття рішень, чисельність, склад, визначаються Колективним договором Ліцею та Положенням про загальні збори (конференцію) колективу Ліцею.

Піклувальна рада

4.48. Піклувальну раду Ліцею може бути утворено за рішенням Засновника або Органу управління освітою для одного чи кількох закладів загальної середньої освіти на визначений Засновником строк.

4.49. Піклувальна рада сприяє виконанню перспективних завдань розвитку Ліцею (закладів), залученню фінансових ресурсів для забезпечення його (їх) діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії Ліцею (закладів) з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськістю, громадськими об’єднаннями, юридичними та фізичними особами.

4.50. Піклувальна рада:

1) аналізує та оцінює діяльність Ліцею і його директора;

2) розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку Ліцею та аналізує стан їх виконання;

3) сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;

4) проводить моніторинг виконання кошторису Ліцею і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором Ліцею;

5) має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту Ліцею;

6) може вносити Засновнику Ліцею подання про заохочення директора Ліцею або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;

7) здійснює інші повноваження, визначені цим Статутом.

4.51. Склад піклувальної ради формується Засновником або Органом управління освітою. До складу піклувальної ради не можуть входити учні та працівники Ліцею (закладів) освіти, для якого (яких) вона утворюється.

4.52. Піклувальна рада є колегіальним органом. Засідання піклувальної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її затвердженого складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови піклувальної ради є визначальним. Рішення піклувальної ради оформлюються протоколом її засідання, який підписують головуючий на засіданні та секретар.

4.53. Члени піклувальної ради мають право брати участь у роботі колегіальних органів Ліцею із правом дорадчого голосу.

4.54. Піклувальна рада діє на підставі положення, затвердженого Засновником.

  1. V.ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

5.1. Внутрішня система забезпечення якості в Ліцеї формується відповідно до Закону України «Про освіту» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту та включає: механізми забезпечення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, види академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності.

5.2. Кожен учасник освітнього процесу в Ліцеї зобов’язаний дотримуватися академічної доброчесності, система та механізми забезпечення якої формуються у вигляді Положення про академічну доброчесність.

Директор та інші педагогічні працівники Ліцею забезпечують дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до своєї компетенції.

5.3. Порушеннями академічної доброчесності у системі загальної середньої освіти є академічний плагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, що визначені Законом України «Про освіту».

5.4. Педагогічні працівники, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності не можуть:

1) бути залучені до проведення процедур та заходів забезпечення і підвищення якості освіти, учнівських олімпіад та інших змагань;

2) бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічного звання;

3) отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одного року;

4) можуть бути позбавлені педагогічного звання.

5.5. Факт порушення академічної доброчесності враховується під час:

1) вирішення питання про притягнення педагогічного працівника до дисциплінарної відповідальності;

2) конкурсного відбору на посаду керівника закладу освіти.

5.6. За порушення академічної доброчесності до учня може бути застосовано такі види академічної відповідальності:

1) зауваження;

2) повторне проходження підсумкового оцінювання;

3) повторне проходження державної підсумкової атестації;

4) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;

5) позбавлення отриманих із порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах.

5.7. Рішення про встановлення факту порушення педагогічним працівником академічної доброчесності та визначення виду академічної відповідальності приймає педагогічна рада Ліцею за участю працівника та/або його законного представника.

5.8. Рішення про академічну відповідальність учнів приймає педагогічний працівник, який виявив порушення академічної доброчесності, або педагогічна рада Ліцею відповідно до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

Рішення про позбавлення учня академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах, отриманих із порушеннями академічної доброчесності, приймає орган (посадова особа), який їх надав (присвоїв) у порядку, визначеному законодавством.

5.9. За одне порушення може бути застосовано лише один із видів академічної відповідальності. Рішення про притягнення до академічної відповідальності може бути оскаржене у порядку, визначеному положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти Ліцею.

5.10. У Ліцеї періодично проводиться інституційний аудит, який проводиться з метою оцінювання якості його освітньої діяльності та визначення рекомендацій Засновнику і Ліцею щодо підвищення якості освітньої діяльності, удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та приведення освітнього й управлінського процесів у відповідність із вимогами законодавства, зокрема ліцензійними умовами.

5.11. Інституційний аудит у плановому порядку проводиться центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами не більше одного разу на 10 років.

Інституційний аудит може бути проведений у позаплановому порядку за ініціативою Засновника, директора, педагогічної ради, загальних зборів (конференції) колективу або піклувальної ради Ліцею.

5.12. У разі виявлення невідповідності освітньої діяльності Ліцею вимогам законодавства, зокрема ліцензійних умов, орган, який провів інституційний аудит, визначає строк усунення порушень у роботі Ліцею, який не може перевищувати одного року. До усунення порушень до директора Ліцею не застосовуються заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо).

Після закінчення визначеного строку проводиться перевірка результатів усунення відповідних порушень. У разі негативних результатів такої перевірки Засновнику можуть бути надані рекомендації щодо зміни директора Ліцею, реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації Ліцею.

5.13. Директор Ліцею має право подати до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти обґрунтовані заперечення щодо висновку та рекомендацій протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання, які повинні бути розглянуті протягом 20 робочих днів із дня їх надходження.

5.14. Учні, які завершують здобуття базової чи профільної середньої освіти, проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, крім випадків, визначених законодавством.

5.15. Доступність до будівель, споруд та приміщень Ліцею, якщо в ньому проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, для учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які є особами з особливими освітніми потребами, забезпечується Засновником Ліцею.

Для осіб з особливими освітніми потребами забезпечуються спеціальні умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням розумного пристосування та/або універсального дизайну, в тому числі можливості для використання спеціального особистого обладнання та адаптація змісту тестування відповідно до їхніх освітніх потреб.

5.16. У Ліцеї може проводиться громадська акредитація за ініціативою директора відповідно до вимог Закону України «Про освіту» і за рахунок коштів Засновника, інших джерел, не заборонених законодавством, та з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту».

Громадська акредитація здійснюється юридичними особами, акредитованими у порядку, затвердженому Міністерством освіти і науки України, з урахуванням вимог до проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.

Успішні результати громадської акредитації Ліцею засвідчуються сертифікатом, що є чинним протягом п’яти років, і свідчить про те, що Ліцей пройшов інституційний аудит у плановому порядку. Інформація про проведення та результати громадської акредитації оприлюднюються на вебсайті Ліцею та/або Засновника протягом 10 днів з дня видачі сертифіката і надсилається до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

VІ. ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ

6.1. Інформаційне забезпечення учасників освітнього процесу Ліцею здійснюється шляхом надання доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів, у тому числі до Інтернету, надання електронних підручників та інших мультимедійних навчальних ресурсів у порядку, визначеному законодавством.

6.2. Ліцей відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту» на своєму офіційному вебсайті забезпечує відкритий доступ до такої інформації та документів:

1) Статут Ліцею;

2) ліцензія на провадження освітньої діяльності;

3) структура та органи управління Ліцеєм;

4) освітня програма (-и), що реалізується в Ліцеї;

5) територія обслуговування, закріплена за Ліцеєм для здобуття базової середньої освіти;

6) фактична кількість осіб, які навчаються в Ліцеї;

7) мова (мови) освітнього процесу;

8) наявність вакантних посад;

9) кадровий склад Ліцею згідно з ліцензійними умовами;

10) матеріально-технічне забезпечення Ліцею (згідно з ліцензійними умовами);

11) результати моніторингу якості освіти;

12) річний звіт про діяльність Ліцею;

13) правила прийому до Ліцею;

14) умови доступності Ліцею для навчання осіб з особливими освітніми потребами;

15) перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;

16) інша інформація, що оприлюднюється за рішенням Ліцею або на вимогу законодавства.

6.3. Ліцей оприлюднює на своєму вебсайті кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих публічних коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

6.4. Інформація та документи, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено спеціальними законами.

VIІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

7.1. Фінансово-господарська діяльність Ліцею здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів України.

7.2. Фінансування здобуття освіти в Ліцеї здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

7.3. Фінансування здобуття освіти в Ліцеї за рахунок коштів державного бюджету здійснюється шляхом надання освітньої субвенції та інших трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам.

Кошти інших трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну середню освіту можуть спрямовуватися на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, забезпечення учнів та педагогічних працівників підручниками (посібниками), навчальним обладнанням, засобами навчання та на інші цілі, визначені законодавством.

7.4. Фінансова автономія Ліцею в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затвердженого кошторису.

7.5. Фінансування Ліцею здійснюється з державного та місцевого бюджетів відповідно до Бюджетного кодексу України. Іншими джерелами фінансування Закладу можуть бути:

1) доходи від надання платних освітніх та інших послуг;

2) благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації;

3) гранти;

4) інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.

7.6. Отримані із зазначених джерел кошти використовуються Ліцеєм відповідно до затвердженого кошторису.

Одержання Ліцеєм власних надходжень не є підставою для зменшення обсягу його бюджетного фінансування.

Отримані Ліцеєм кошти повинні бути використані відповідно до його Статуту, зокрема для організації та забезпечення його діяльності, та не можуть бути вилучені в дохід державного або місцевих бюджетів, крім випадків, передбачених законом.

7.7. Ліцей може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Директор Ліцею визначає перелік платних освітніх та інших послуг, що надаються Закладом, із зазначенням часу, місця, способу та порядку надання кожної з послуг, їх вартості та особи, відповідальної за їх надання.

Ліцей не може надавати (повністю чи частково) платні освітні послуги для досягнення їх учнями результатів навчання (компетентностей), визначених державними стандартами.

У Ліцеї під час освітнього процесу, що забезпечує досягнення результатів навчання, передбачених освітньою програмою Ліцею, не можуть проводитися платні заходи чи надаватися платні послуги.

Учні та їхні батьки можуть отримувати в Ліцеї платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах.

7.8. Порядок організації діловодства та бухгалтерського обліку у Ліцеї визначається чинним законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України. За рішенням Засновника та Органу управління освітою бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або централізованою бухгалтерією.

7.9. Ліцей є неприбутковою організацією, що утворена та зареєстрована у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність неприбуткових організацій. Доходи (прибутки) Закладу або їх частини не підлягають розподілу серед Засновника, працівників (крім оплати їхньої праці, преміювання, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов’язаних з ними осіб.

Доходи (прибутки) Ліцею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання організації, реалізації мети (цілей) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.

7.10. Ліцей складає та подає в установленому чинним законодавством порядку фінансову, бюджетну та статистичну звітність.

7.11. Штатний розпис Ліцею розробляється на основі типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджуються директором Ліцею за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.

VІІІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

8.1. Правові засади володіння, користування і розпорядження майном Ліцею визначаються Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими актами законодавства.

8.2. Держава гарантує фінансову автономію Ліцею. Ліцей відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

8.3. Матеріально-технічна база Ліцею включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі Ліцею.

Утримання та розвиток матеріально-технічної бази Ліцею, у тому числі забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, фінансується за рахунок коштів Засновника та інших джерел, не заборонених законодавством.

Вимоги до матеріально-технічної бази Ліцею визначаються відповідними будівельними нормами, державними стандартами і правилами, а також типовими переліками обов’язкового навчального та іншого обладнання (зокрема корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.

8.4. Майно Ліцею, земельна ділянка є власністю Засновника та передані в постійне користування Ліцею.

Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна Ліцею проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані Ліцею внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

8.5. Засновник забезпечує Ліцей належним чином обладнаними спортивними об’єктами, навчальними кабінетами та майстернями, комп’ютерним і мультимедійним обладнанням, швидкісним доступом до Інтернету тощо.

8.6. Для проведення освітньої діяльності Ліцею можуть надаватися в користування спортивні об’єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безоплатно. Порядок надання зазначених об’єктів у користування визначається місцевими органами влади відповідно до діючого законодавства.

8.7. Об’єкти та майно Ліцею не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо Ліцеєм, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу.

Майно Ліцею не може бути предметом застави, стягнення, джерелом погашення боргу, щодо такого майна не можуть вчинятися будь-які дії, наслідком яких може бути припинення комунальної власності на таке майно. Ліцей не може бути приватизовано або в будь-який інший спосіб передано у приватну власність.

8.8. Ліцей має право набувати майнові та немайнові права, нести обов’язки, виступати стороною у судовому процесі, мати у власності кошти та інше майно відповідно до законодавства, представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси інших осіб у будь-яких органах державної влади, правоохоронних органах, в органах місцевого самоврядування, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування.

 

ІX. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

9.1. Ліцей, Засновник, органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють міжнародне співробітництво у сфері загальної середньої освіти відповідно до вимог Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», мають право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з органами управління освітою та закладами освіти інших держав, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.

9.2. Міжнародна академічна мобільність учнів та педагогічних працівників реалізується шляхом їх участі у програмах двостороннього та багатостороннього міжнародного обміну учнів та/або педагогічних працівників.

За учнями зберігаються їхній статус та місце навчання в Ліцеї, за умови продовження здобуття ними повної загальної середньої освіти в Україні за однією з визначених цим Законом форм здобуття освіти (крім очної), у тому числі з оформленням індивідуального навчального плану. Такі особи зобов’язані пройти відповідно до законодавства державну підсумкову атестацію (оцінювання результатів навчання) для переведення на наступний рік навчання та/або отримання відповідного документа про освіту.

9.3. Участь у програмах міжнародного обміну незалежно від їх тривалості не є підставою для припинення виплати особам стипендій Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, інших стипендій, позбавлення відзнак чи заохочень, крім випадків припинення громадянства України.

9.4. За педагогічними працівниками Ліцею, які беруть участь у програмах міжнародного обміну, зберігається місце роботи в Ліцеї без збереження заробітної плати. На час тимчасової відсутності педагогічного працівника на відповідну посаду може бути призначена інша особа за строковим трудовим договором відповідно до законодавства.

Х. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЛІЦЕЮ

10.1. Державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється Державною службою якості освіти та її територіальними органами з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.

10.2. Державна служба якості освіти та її територіальні органи проводять інституційний аудит Ліцею відповідно до Законів України «Про освіту», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наказу Міністерства освіти і науки України від 09 січня 2019 року № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти».

10.3. Ліцензування, контроль за дотриманням ліцензійних умов, видача та анулювання ліцензії Ліцею на освітню діяльність здійснюються у порядку, визначеному законодавством.

XІ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ЛІЦЕЮ

11.1. Припинення діяльності Ліцею здійснюється шляхом реорганізації (злиття, поділу, приєднання, перетворення) або ліквідації відповідно до чинного законодавства. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) Ліцею приймає його Засновник.

11.2. Ліквідація або реорганізація Ліцею здійснюється за рішенням його Засновника або за рішенням суду. У разі реорганізації чи ліквідації Ліцею Засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

11.3. У разі припинення діяльності Ліцею (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи Ліцею за рішенням Засновника передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду в межах комунальної власності району або зараховуються до доходу місцевого бюджету в частині грошових коштів.

11.4. У разі реорганізації Ліцею вся сукупність його прав та обов’язків переходить до його правонаступників.

11.5. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Ліцеєм. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Ліцею, виявляє його кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його Засновнику.

11.6. Ліцей є таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

 

СХВАЛЕНО

Протокол засідання Загальних зборів (конференції) колективу Великоолександрівського ліцею Великоолександрівської селищної ради

від __________ № _____

Додаток

до розпорядження начальника

селищної військової адміністрації

___________ 20___ р. № ______

 

 

Склад

комісії з реорганізації юридичної особи Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 шляхом перетворення у Великоолександрівський ліцей Великоолександрівської селищної ради

 

     Голова комісії:

 

******** – (реєстраційний номер облікової картки платників податків -****)

 

Члени комісії:

 

******** – (реєстраційний номер облікової картки платників податків -****)

 

******** – (реєстраційний номер облікової картки платників податків -****)

 

 

 

 

 

 

Начальник селищної

військової адміністрації                                                  Наталія КОРНІЄНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поширити запис:

Схожі записи