Ментальне здоров’я: як подбати про себе

Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася з початком
повномасштабної війни. З 24 лютого 2022 року життя кожного українця розділилося на «до» та «після». Війна повністю змінила наше існування. Те, що раніше здавалося важливим, сьогодні втратило актуальність. Кожен позбувся відчуття безпеки, упевненості в завтрашньому дні, втратив контроль над ситуацією. Це все позначилось на емоційному стані. Стрес, паніка, тривожність під час війни стали новою реальністю. Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Кожна людина, навіть найміцніша духом і сильна фізично, може почуватися часом погано. Це нормально і немає нічого соромного у тому, щоб звернутися до фахівця або попросити підтримки у людей, яким довіряєш.
Сімейний лікар, є найпершим порадником пацієнтів у всіх скаргах на здоров’я.
До бібліотеки на годину здоров’я «Ментальне здоров’я: як подбати про себе», запросили Катерину Олегівну Россол, сімейну лікарку. Всім, хто завітав до бібліотеки цього дня, отримали: поради, консультації.
Пані Катерина звернула увагу, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Сьогодні, у шаленому ритмі буття та тривалій напрузі ми не відразу помічаємо, як виснажуємося. Здається, тримаємося, та з кожним днем все гірше. У цей час важливо помітити «дзвіночки» про втому, що накопичилася, і вчасно потурбуватися про свій стан.
Катерина Олегівна порадила учасницям заходу, як навчитися керувати своїми емоціями, і справлятися зі стресом. Якщо це неможливо, то варто обов’язково звернутися до фахівця.
Також бібліотекарки нагадали відвідувачам, що читання надихаючих книг може зменшити нервову напругу та стрес. А ще читання покращує самооцінку і зменшує депресію, урізає частоту серцевих скорочень і знімає напругу, розвиває емпатію та альтруїзм, допомагає краще спати.
Щоб менше страждати від стресу та хвилювань кожен знайшов собі книгу.