Найменування організатора, що проводив громадське обговорення питання « Про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради у звязку з руйнуванням будівлі» : Великоолександрівська селищна рада.
Найменування ініціатора та виконавця обговорення: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради. Обговорення проходило у період з 01.12.2023 по 31.12.2023 р.
 Зміст питання, що виносилося на обговорення та його форма.
З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для територіальної громади були проведені консультації з громадськістю шляхом громадського обговорення щодо припинення діяльності Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради у звязку з руйнуванням будівлі.
Згідно частини 1 статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 3 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.
При цьому, згідно з пунктом 12 цього Порядку в обов`язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю щодо проєктів нормативно-правових актів, які: стосуються конституційних прав, свобод та обов`язків громадян; стосуються життєвих інтересів громадян, у тому числі що стосуються інтересів територіальних громад ,здійснення повноважень місцевого самоврядування, делегованих органам виконавчої влади відповідними радами; визначають порядок надання адміністративних послуг тощо.
 Відповідне інформаційне повідомлення було оприлюднено на офіційному сайті Великоолександрівської селищної ради за посиланням https://voleks-rada.gov.ua у рубриці «Оголошення
Пропозиції, зауваження, заперечення щодо питання «Про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради у звязку з руйнуванням будівлі», у зв’язку з введенням на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на території України воєнного стану та забороною масових зібрань, приймалися у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 74100, Херсонська область, Бериславський район, смт Велика Олександрівка, вулиця Таврійська, будинок 5 (Великоолександрівська селищна рада) та на електронну пошту veluka_oleksandrivka@ukr.net.
Враховуючи викладене, керівництво відділу освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради гарантує, що кожному з 53 здобувачів освіти Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради та його батькам буде надана можливість обрати той заклад освіти з-поміж чинних на території селища , який буде комфортним саме для них. Крім того, у результаті бойових дій, будівля закладу втратила економічну вигоду від її використання в майбутньому, так як є в цілому морально застаріла та аварійна. Експлуатація обєкта має бути зупинена до відновлення його експлуатаційної придатності або ліквідації.
Таким чином, прийняття та виконання цього рішення є важливим і необхідним управлінським кроком, який створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері освіти, поліпшення освітнього процесу, зменшить матеріальні витрати, пов’язані з неефективним функціонуванням закладів дошкільної освіти.
 Інформація про осіб які взяли участь в обговоренні.
 Протягом встановленого терміну для обговорення питання «Про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради у звязку з руйнуванням будівлі», пропозиції не надходили.
У звязку з відсутністю пропозицій, зауважень, заперечень від громадськості щодо порушеного питання, відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради вважає за можливе звернутися до Великоолександрівської селищної військової адміністрації з проєктом розпорядження « Про припинення діяльності Великоолександрівського ЗДО №1 Великоолександрівської селищної ради шляхом ліквідації».