Обережно, сказ: що про нього важливо знати та куди повідомити у разі підозри?

Сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом укусів, пошкрябин чи ослинення.
Захворювання сказом як у людини так і тварини завжди закінчується смертю!
Найбільшу небезпеку представляють коти, собаки, лисиці, гризуни, також хворіють на сказ сільськогосподарські тварини (корови, вівці, кози, коні, кролі та інші).
Збудник хвороби — вірус, знаходиться в мозковій тканині та слині хворих тварин. Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, як домашніх, так і хижих, майже завжди ознака хвороби. У тварин відмічається дратівливість, вони безпричинно гавкають і нібито ловлять мух у повітрі, можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, дуже часто тварина нібито подавилася кісткою, потім розвивається водобоязнь.
Хворі кішки поводяться дуже агресивно, наносять глибокі рани. У кішок та диких тварин захворювання протікає з перевагою збудження. Хворі тварини (лисиці, куниці, пацюки) можуть агресивно нападати на людей. Лисиці можуть забігати на подвір’я громадян, території шкіл та інших установ, не втікають коли їх починають ловити люди.
Єдиним захистом від хвороби постраждалим від укусів тварин – є щеплення, що призначають лікарі.
Для захисту від сказу необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках.
Шановні громадяни, будьте обережні при поводжені з тваринами, особливо з безпритульними.
Пам’ятайте, якщо дотримуватись наданих порад, то можна запобігти укусів тваринами, а тим самим попередити небезпечне захворювання – сказ.
У випадку, якщо ви підозрюєте сказ у тварини та з питань щеплення тварин від сказу, можете повідомити про це за телефоном (0672812378; 0660562669; 0954292581) (Бериславська районна державна лікарня ветеринарної медицини).
Поширити запис:

Схожі записи