Інформація щодо проведення координаційної наради керівників правоохороних органів Бериславського району

Бериславською окружною прокуратурою під головуванням її керівника, а також керівників правоохоронних органів району, за участю начальника відділу Херсонської обласної прокуратури, голови Бериславської районної державної адміністрації, голови районної ради, проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Бериславського району.

Наразі відмічено, що упродовж 12 місяців 2021 року в умовах складного соціально-економічного становища, реформування правоохоронної системи  органами правопорядку вживались необхідні заходи, спрямовані на стабілізацію криміногенної ситуації, підвищення рівня захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Рівень злочинності є нижчим середньообласного і складає 97,6 злочин на 10 тисяч населення (99,3 по області).

За 12 місяців 2021 року на території Бериславського району, відмічається скорочення рівня рецидивної злочинності та злочинів, вчинених групою осіб.

У поточному періоді 2021 року неповнолітніми вчинено 2 кримінальні правопорушення, у минулому періоді 10, що свідчить про зменшення дитячої злочинності.

Упродовж 12 місяців 2021 року виявлено та поставлено на облік 10 раніше не облікованих кримінальних правопорушень, 6 з яких направлено до суду, у минулому році – 18 (3 направлено до суду), скасовано 47 незаконних та необґрунтованих постанов про закриття кримінальних проваджень, з них 3 в подальшому направлено до суду.

Протягом 12 місяців поточного року до суду скеровано 4 обвинувальні акти про вчинення корупційних кримінальних правопорушень та 3 у бюджетній сфері.

За фактом незаконної порубки лісу до суду направлено 1 кримінальне провадження (у 2020 – жодного), щодо незаконного зайняття рибним або іншим водним добувним промислом (ст. 249 КК України) – 2 обвинувальні акти з угодою про визнання винуватості та 5 клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності (у 2020 –3 клопотання та 1 обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості).

З метою ефективної протидії злочинності, у тому числі організованим її формам та корупції, координаційна нарада постановила зусилля правоохоронних органів Бериславського району у сфері протидії злочинності у першому півріччі 2022 року спрямувати на:

• – протидію злочинам у екологічній сфері, а саме незаконному видобутку корисних копалин та водних біоресурсів, а також незаконній порубці лісу (дерев) та самовільному зайняттю земельних ділянок;
  • – протидію злочинам у бюджетній системі, насамперед розкраданню державних коштів, у тому числі викриття кримінально караних корупційних правопорушень;
  • – протидію правопорушенням пов’язаним із домашнім насильством;
  • – протидію кримінальним правопорушенням пов’язаним з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

Органами прокуратури постійно приділяється посилена увага зміцненню правового порядку з метою недопущення фактів неправомірних посягань на закріплені Конституцією України суспільний та державний лад, інтереси держави, права та свободи людини та громадянина.

Керівник окружної прокуратури

Дмитро ЗІНЕВИЧ