УВАГА! ВАЖЛИВО! ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАННЬОКВІТУЧИХ РОСЛИН

Первоцвіти – підсніжник білосніжний та складчастий, пролісок, сон-трава, шафран, медунка, горицвіт весняний тощо. Всі ці рослини занесені до Червоної Книги України. Тому щорічно в період з січня по червень на території України проходить інформування, яке спрямоване на припинення торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної Книги України, а деякі вже знаходяться на межі повного зникнення.

Щорічно за лютий-березень в Україні знищується до 20 млн. першоцвітів. 60 % припадає на підсніжники, 30 % — на шафрани, 5 % — на білоцвіт, 5 % — на сон-траву, цикламен Кузнєцова.

Завдання інформування – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечяться рослини.

Згідно з законодавством України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами. Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт». Її метою є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим Ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь. Давайте охороняти навколишнє природне середовище разом!