ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Бериславської окружної прокуратури

Бериславською окружною прокуратурою у 2021 році вжито заходів, у тому числі скоординованих, спрямованих на протидію злочинності і зміцнення правопорядку, забезпечення виконання покладених на прокурорів функцій і завдань.

За цей період за процесуального керівництва прокурорів окружної прокуратури до суду з обвинувальним актом скеровано 502 кримінальних проваджень.

Упродовж 2021 року прокурорами взято участь у розгляді судами першої інстанції у 671 кримінальному провадженні, у тому числі – 193 з ухваленням вироку.

Рівень злочинності є нижчим середньообласного і складає 97,6 злочин на 10 тисяч населення.

Унаслідок вжитих заходів, спрямованих на зміцнення законності та правопорядку в районі, на 23,1 % зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень, на 57,1 % – особливо тяжких злочинів та на 12,6 % тяжких злочинів.

На 29,9 % знизився ріст злочинів проти життя та здоров’я. Більше вчинено умисних тяжких тілесних ушкоджень.

На 22,4% зменшено кількість злочинів проти власності, в тому числі грабежів (4 проти 7), не допущено росту розбоїв (1 проти 1) менше на 72,6 %  вчинено шахрайств (з 72 до 23), на 38,3% менше крадіжок.

Відмічається позитивна тенденція до зменшення (на 80 %) підліткової злочинності (з 10 до 2).

Упродовж 12 місяців поточного року до суду скеровано 4 обвинувальні акти про вчинення корупційних кримінальних правопорушень та 3 у бюджетній сфері, 4 щодо злочинів у земельній сфері.

• Забезпечено участь у розгляді 12 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами судового розгляду на 9 правопорушників накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, 3 – провадження закрито.

Пред’явлено 16 позовів на суму 16,96 млн. грн., (2020 – 11,01 млн. грн.), задоволено 8 на суму 735 тис. грн. Судові рішення добровільно виконано на 2,7 млн. грн.

Вжито ефективних заходів у сфері охорони дитинства та протидії насильству. Пред’явлено 5 позовів на загальну суму 15 581 тис. грн, (2020 – 7,3 млн. грн.), з яких 3 на суму 15 524 тис. грн у сфері земельних відносин. Задоволено 3 позови на суму 15 524 тис. гривень.

Надійшло 162 звернення, з яких вирішено 105, 52 направлено до інших відомств та 1 залишено без розгляду.

Бериславською окружною прокуратурою і надалі вживатимуться заходи реагування, спрямовані на підвищення ефективності роботи з метою забезпечення законності у районі та реального усунення порушень діючого законодавства, поновлення прав громадян та захисту інтересів держави.

Керівник окружної прокуратури

Дмитро ЗІНЕВИЧ