Бібліотека – сучасний освітній хаб

На Херсонщині стартує ініціатива «Бібліотека – сучасний освітній хаб».

Це пілотний проєкт, що допоможе перетворити бібліотеки на сучасні освітні центри, де люди старшого віку зможуть підвищити свою цифрову грамотність, а молодь готуватиметься до вступу в коледжі та університети.

Освітній центр створюватимуть на базі існуючої бібліотеки. Пілотним стане Великоолександрівська селищна бібліотека, яка впродовж січня-лютого 2022 року перетвориться на «цифровий» центр.

Центральний регіональний тренінговий центр при Херсонській обласній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара тим часом має стати «серцем» мережі хабів по всій області.

— В умовах децентралізації особливої важливості набуло питання розвитку територіальних громад, зокрема, зважаючи на прискорення цифрових трансформацій. Але це можливо лише за умови, що жителі громад володіють цифровими навичками, – розповіла регіональна координаторка ПРООН у Херсонській області Есма Умерова.

У хабі організовуватимуть різноманітні освітні заходи в режимах онлайн та офлайн – від курсів володіння комп’ютерними програмами та онлайн-сервісами до медіаграмотності, уміння працювати з даними, створювати цифровий контент тощо. Запит ініціюватиме сама громада залежно від потреб і побажань мешканців.

Передбачено також, що хаб використовуватимуться як місце, де випускники зможуть проходити онлайн-підготовку до ЗНО з фахівцями вищих навчальних закладів Херсону та області, тобто цей хаб стане місцевою платформою для підготовки абітурієнтів. Наразі опрацьовується можливість такого партнерства з вищими навчальними закладами

Для ефективного функціонування хабу персонал бібліотеки навчатимуть формувати тренінгові групи, планувати та розвивати діяльність, користуватися сучасною мультимедійною технікою, зокрема ноутбуками, проєкторами, спікерфонами, які наразі закуповуються.

Упродовж нового року в хабах планують навчити щонайменше 3 тис. людей. У подальших планах – поширити таку модель цифрової освіти на інші бібліотеки області, яких на Херсонщині налічується понад 250 і більшість – у сільській місцевості.

Дана ініціатива є чacтинoю пpoєкту ПPOOН «Пocилeння cтiйкocтi гpoмaд у Xepcoнcькiй oблacтi», який впpoвaджуєтьcя зa фiнaнcoвoї пiдтpимки уpяду Beликoбpитaнiї.