Семінар-навчання для опікунів/піклувальників

09 грудня 2021року працівниками служби у справах дітей Великоолександрівської селищної ради проведено семінар – навчання для опікунів, піклувальників.

У ході роботи були розглянуті наступні питання: соціальний захист і захист майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; права, обов’язки та відповідальність опікунів/піклувальників, оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Начальник Служби Людмила ІШАТЕНКО зосередила увагу учасників семінару на соціальному захисті дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на правах і обов’язках осіб, які беруть на виховання дітей цієї категорії. Підняла питання щодо надання практичної допомоги батькам у вирішенні житлових та майнових питань їх підопічних. Адже всім відомо, що найбільша проблема у процесі функціонування сімейних форм для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – це проблема отримання ними житла після закінчення терміну перебування дитини у родині.

Людмила Вікторівна  нагадала про права, обов’язки та відповідальність опікунів/піклувальників, Згадала про особливості фізичного, емоційного та психічного розвитку дітей, які відображаються на їх поведінці. Звернула увагу на те, що діти даної категорії часто мають проблеми зі здоров’ям, навичками самообслуговування. Тому порадила батькам бути люблячими та терплячими у вихованні дітей, не змовчувати проблеми, які виникають у сім’ях, а спільно зі спеціалістами вирішувати їх.

Семінар пройшов у форматі діалогу, в ході якого опікуни, піклувальники отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Вони мали можливість поділитися власним життєвим досвідом виховання.

По завершенню заходу всі отримали інформаційно-просвітницькі матеріали.

Подібні зустрічі заплановані і у майбутньому. Адже наше головне завдання – створити комфортні умови перебування для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у їх родинах.

Служба у справах дітей

Великоолександрівської