Актуальна інформація про грип птиці в зв’язку з міграцією птахів

30 вересня 2021 року було виявлено масовий падіж перелітної дикої птиці в Криму на узбережжі затоки Сиваш (від 5 до 7 тис. особин лебедів та качок).
Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.
Джерелом інфекції є водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.
Факторами передачі збудника є тушки, пір’я. Механічними переносниками можуть бути синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом. В окремих випадках хвороба характеризується коротким інкубаційним періодом, проте здебільшого проявляється депресією, втратою апетиту, ураженням органів дихання і травлення, набряком та опуханням голови, ціанотичністю гребеня та сережок; смертність коливається у межах 5-10%, може досягати 100%; через 2-3 тижні птиця може видужати, але залишається вірусоносієм.
При виявлені клінічних ознак, або масовій загибелі птиці звертайтесь до своїх дільничних ветеринарних лікарів.

Великоолександрівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Поширити запис:

Схожі записи