Податківці Херсонщини провели 882 фактичні перевірки

За 9 місяців цього року фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі провели 882 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби.

Під час перевірок ревізори фіксували безліч порушень вимог законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і продажу підакцизної продукції. Найтиповішими помилками є використання режиму попереднього програмування РРО без зазначення коду УКТ ЗЕД підакцизної групи товарів – 528 випадків і проведення розрахункових операцій без застосування РРО – 396.

Часто інспектори документували й порушення щодо торгівлі алкогольними напоями без первинних документів – 186 випадків, за цінами, нижчими від встановленого розміру мінімальних – 155, в не визначеному місці торгівлі – 106, а також реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів без придбання відповідної ліцензії – 63.

Загалом за результатами такого аудиту застосовано майже 12,4 млн гривень штрафних (фінансових) санкцій, більш ніж половина з яких вже надійшли до бюджету.

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

Псевдобізнесменам не вдалося заробити на контрафактній продукції

Фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі постійно здійснюють моніторинг та обстеження ринків і вокзалів з метою недопущення незаконного обігу підакцизних товарів.

Сьогоднішній день не став винятком. Так, під час проведення фактичних перевірок на ринках Херсону, фахівці податкового відомства спільно зі співробітниками Національної поліції зафіксували факти торгівлі контрафактною продукцією (контрафактні цигарки та алкогольні напої без марок акцизного податку) особами, які не мали офіційного статусу суб’єкта господарювання.

Завдяки оперативному реагуванню, працівники Національної поліції вилучили з незаконного обігу 1,7 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму понад 55 тис. гривень та 74 пляшки алкогольних напоїв на загальну суму понад 23 тис. гривень.

Також на псевдобізнесменів склали протоколи за ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які будуть направлені на розгляд до суду для подальшого вирішення питання по суті.

У разі встановлення випадків реалізації підакцизної продукції з порушенням вимог законодавства України просимо невідкладно інформувати Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, для вжиття контрольно-перевірочних заходів.

Для всебічного та якісного розгляду звернень просимо за можливості зазначати: адресу господарського об’єкта, назву суб’єкта господарювання, вид придбаної підакцизної продукції (з ознаками фальсифікації та/або відсутності марок акцизного податку) з наданням підтверджуючих документів (за наявності) або будь-яку іншу інформацію, яка може бути використана при проведенні контрольно-перевірочних заходів.

Робота в даному напрямку триватиме на постійній основі.

Майже 4 мільярди ПДФО сплатили платники Херсонщини за 9 місяців поточного року

У січні – вересні 2021 року платники Херсонщини перерахували до зведеного бюджету 3927,7 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігоря Клима, цей показник перевищив торішній на 667 млн гривень або 20,5%.

Із загальної суми сплаченого ПДФО – 991,1 млн гривень спрямовано до державного бюджету. Зростання показника відповідного періоду минулого року склало 163,1 млн гривень або 19,7%.

Своєю чергою, до місцевих бюджетів на розвиток територіальних громад сумлінні платники сплатили 2936,6 млн гривень вищезазначеного податку, що у порівнянні з січнем – вереснем 2020 року більше майже на 504 млн гривень або 20,7%.

Позитивна динаміка зі сплати ПДФО – це результат відповідального ставлення до виконання своїх зобов’язань сумлінними платниками податків.

У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертають увагу роботодавців регіону на необхідності дотримання вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників, своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менше мінімальної, а також на недопущення “конвертних” розрахунків із робітниками.

Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

Платники Херсонщини спрямували до держбюджету

1 мільярд 646 мільйонів гривень ПДВ

У січні – вересні 2021 року суб’єкти господарювання Херсонщини сплатили до державного бюджету 1646 млн гривень податку на додану вартість. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим, ця сума перевищила минулорічні надходження на 336,6 млн гривень або на 25,7 %.

Серед чинників, що сприяють зростанню надходжень, є підвищення ефективності адміністрування податку на додану вартість та активна протидія ризикам.

Крім того, електронний формат взаємодії з платниками ПДВ дозволяє швидко та якісно опрацьовувати подані документи та своєчасно запобігати формуванню фіктивного податкового кредиту.

«Застосовуючи сучасні технологічні рішення в процесі податкового супроводу, ми прагнемо створити більш сприятливі конкурентні умови для сумлінного бізнесу. Одним з інструментів для цього є Система моніторингу критеріїв оцінки ризиків, яка запобігає створенню мінімізаційних схем. Пріоритетом податкової служби є захист інтересів чесного бізнесу, адже саме підприємства реального сектору економіки наповнюють бюджети усіх рівнів», – підсумував Ігор Кли. м

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі