На території Великоолександрівської селищної ради завершено проведенння ІІ-го етапу рейду «Урок»

На території Великоолександрівської селищної ради Всеукраїнський рейд «Урок» тривав два місяці, з середини серпня по 10 жовтня, та був спрямований на стовідсоткове охоплення дітей шкільного віку навчальним процесом. До даного заходу були залучені служба у справах дітей Великоолександрівської селищної ради, відділ освіти, культури, молоді та спорту Великоолександрівської селищної ради та працівники ювенальної превенції.

Під час рейду «Урок» були обстежені умови проживання та виховання 35 сімей, в яких виховується 80 дітей. Це сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та сім’ї опікунів, піклувальників. Під час обстежень родин перевірено стан підготовки до навчання дітей, стан їх утримання та виховання. Виявлено, що не всі діти були готові до початку навчального року. З батьками дітей проведено профілактичну роботу з метою недопущення бездоглядності та безпритульності серед дітей, виконання батьківських обов’язків у здобутті дітьми повної загальної середньої освіти, необхідності підготовки дітей до школи заздалегідь.

Також протягом серпня 2021 року службою у справах дітей проведено благодійну акцію до 1 вересня «Готуємо дітей до школи разом» з метою надання дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, гуманітарної допомоги. Допомогу отримала 21 дитина.

Підводячи підсумки, слід зазначити, що станом на сьогоднішній день на території ради проживає 2094 дітей шкільного віку. Всі діти приступили до навчання. Заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року, тому нагадуємо батькам дітей шкільного віку, що за ухилення від забезпечення необхідних умов навчання та виховання дітей передбачена відповідальність згідно статті 184 КУпАП.

Якщо дитина не відвідує школу, то це перша ознака бездоглядності, яка тягне за собою серйозні порушення. Дитяча безпритульність і бездоглядність не можуть бути звичним явищем і залишати байдужими громадян, оскільки у фізичній і моральній запущеності дітей криється джерело небезпеки.

Служба у справах дітей