«Недопустимість продажу алкоголю та тютюну дітям»

На сьогоднішній день досить актуальною проблемою є вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів серед осіб, яким не виповнилось 18 років.

З метою боротьби з цим ганебним явищем 08 вересня 2021 року службою у справах дітей Великоолександрівської селищної ради спільно з інспекторами з ювенальної превенції сектора превенції Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області було проведено профілактичні рейди та відвідано заклади торгівлі на території селища. Ці візити відбулися з метою попередження продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

Під час заходу працівникам торгівлі було рекомендовано неухильно дотримуватись норм чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім та наголошено, що відповідно до статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж вказаних товарів забороняється особам, які не досягли 18 років. Також, цією статтею визначено, що продавець зобов’язаний отримати від покупця паспорт або інші документи, які підтверджують його вік. При відмові покупця надати такий документ, продаж алкогольних напоїв чи тютюнових виробів такій особі забороняється.

В ході рейду з продавцями торгівельних закладів проведено профілактичні бесіди, інформаційну роботу та попереджено про адміністративну відповідальність за порушення чинного законодавства і повідомлено про розміри штрафів, а також вручено інформаціні пам’ятки щодо заборони продажу пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, які не досягли 18 років.

Працівники служби у справах дітей Великоолександрівської селищної ради звертаються з проханням неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства України та не продавати алкогольні, слабоалкогольні напої, тютюнові вироби дітям!