#Наша_незалежність #Марафон_30: Великоолександрівська територіальна громада

24 серпня 2021 року Україна відзначила 30-річчя незалежності. Це чудова нагода згадати шлях, який ми пройшли та відновити в пам’яті події, які наразі вже стали історією й посідають особливе місце в історичному калейдоскопі подій нашої громади та держави.

смт Велика Олександрівка

В квітні 1992 року відкриття нової споруди вузла зв’язку

В липні 1992 року урочисте відкриття районного Будинку культури на 640 місць у залі для глядачів.

В 1995 році відкриття будинку  для людей похилого віку «Ветеран».

В 1996 році відкриття діагностичного центру в районній лікарні.

В серпні 2001 року з нагоди 10 річниці Незалежності України встановлено погруддя Шевченка Т.Г. на площі біля Будинку культури.

В березні 2002 року відкриття монументу на честь героїчного подвигу українських воїнів – миротворців .

В 2006 році відкриття нової сучасної будівлі районного Центру зайнятості.

В листопаді 2007 року встановлення пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 – 1933 років, які загинули на території Великоолександрівської ради та пам’ятника жертвам голодомору 1932 – 1933 рр. у парку Богдана Хмельницького.

В 2011 році відкриття центру вільного доступу до мережі Інтернет.

В 2017 році за ініціативи селищного голови Корнієнко Наталії Володимирівни та за підтримки депутатського корпусу відкритий спортивний майданчик.

В 2019 році відродження  найстарішої на Херсонщині гідроелектростанції на річці Інгулець. Друге життя об’єкту дала шведська фірма-інвестор ТОВ «Ваттенкрафт Україна», сферою діяльності якої є виробництво електроенергії.

смт Біла Криниця

Запалав голубий вогник в оселях жителів Білої Криниці та Первомайське

Побудована нова амбулаторія

Встановлено апарат видачі очищеної води

Діє залізничне сполучення між регіонами України, курсують потяги до  міст  Харкова, Києва, Маріуполя, Рахова, Миколаєва, Одеси, Херсона.

Побудовано дитячу ігрову площадку

с. Давидів Брід

Відремонтовано міст через річку Інгулець.

Реставровано та відновлено церкву.

село Брускинське

В 2013 році відбулося урочисте відкриття дошкільного навчального закладу «Янголятко»

В 2019 році проведено вуличне освітлення всіх населених пунктів Брускинської селищної ради.

Проведено капітальні ремонти, з перекриттям даху, заміною вікон і дверей всіх закладів Брускинської селищної ради.

Проживає 9 воїнів АТО, борців за незалежність України.

с. Мала Олександрівка

В сільській бібліотеці відкрито безкоштовний центр вільного доступу до мережі Інтернету з 3 комп’ютерами

Проведено ремонт Будинку культури

Розпочата робота по впорядкуванні місцевого парку. Створення дитячого  майданчика з гойдалками, гіркою та тренажерами.

Видана книга Олександри Ковтун «Історія села Мала Олександрівка».

2021 – розпочате будівництво купола на храмі

с. Новодмитрівка

Зроблено капітальний ремонт фельдшерського пункту та Новодмитрівського ЗДО.

Побудовано ігровий майданчик із тренажерами.

с. Старосілля

В 2012 році в центрі села споруджений пам’ятник загиблим в роки другої світової війни. В 2020 році повністю відновлений.

В 2020 році споруджені два ігрові майданчики в селі Старосілля та Довгове.

Відремонтовано дитячий садок.

с. Трифонівка

В 2016 році в навчально – виховному закладі «Сонечко» відкрито другу групу.Придбано та встановлено спортивно – ігровий майданчик. Замінено огорожу.

В 2017 році побудована Трифонівська сонячна електростанція – пілотний проект компанії ДТЕК в сегменті геліоенергетики.

Прокладено дорогу з твердим покриттям в селі, встановлено вуличне освітлення.

В 2018 році в селі Нововасилівка замінено водопровідну мережу протяжністю 1200 м.

2018 – 2019 Встановлено спортивно – ігровий майданчик на території села.

В межах програми «Велике будівництво» розпочато будівництво дороги Велика Олександрівка – Нова Кам’янка з асфальтовим покриттям. На даний час побудовано 1500 метрів дороги.

Огороджено територію кладовища та територію обеліску Слави.

с. Чкалове

Чкаловський  дошкільний навчальний заклад «Казка» працює 01 грудня 2006 року, розміщений у типовому двоповерховому приміщенні.

У Чкаловському ДНЗ функціонує одна різновікова група складом 26 дітей.

В Будинку культури зроблений капітальний ремонт будівлі, придбані меблі, звукова та підсилююча апаратура, ноутбук, костюми для учасників художньої самодіяльності.