Проведено профілактичні заходи на території села Давидів Брід

Рейди «Діти вулиці», «Канікули» в дії

Проведено профілактичні заходи на території села Давидів Брід

З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та подолання сімейного неблагополуччя, 10 серпня 2021 року, службою у справах дітей Великоолександрівської селищної ради спільно із заступником директора з виховної роботи Давидовобрідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Тетяною САЛТАН та соціальним працівником Великоолксандрівського територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Оксаною СОЛОВЙОВОЮ були проведені профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули» на території села Давидів Брід.

Метою заходу було попередження проблем дитячої безпритульності та бездоглядності, недопущення вчинення дітьми правопорушень, виявлення на ранній стадії сімей, які не спроможні або не бажають виконувати батьківські обов’язки щодо належного утримання та виховання дітей, надання соціальних послуг сім’ям.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 19 дітей із 6 сімей.

За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, умови проживання відповідають санітарно-гігієнічни нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під постійним контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили у належних умовах.

Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення. Не реагують та ігнорують надані їм рекомендації, продовжують зловживати спиртними напоями, вести асоціальний спосіб життя та безвідповідально ставитися до виконання батьківських обов’язків. Відносно однієї особи було складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за злісне невиконання батьківських обов’язків.