Яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі в оффлайн?

Яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі в оффлайн?

У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера.

Інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання, для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.

Репетиторські послуги оподатковуються

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу, що репетиторські послуги підлягають оподаткуванню.

Громадяни, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали у 2020 році репетиторські послуги, а саме: готували дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчали з будь-яких предметів тощо, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотка.

Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, до 01 травня 2021 року.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine/ та на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua.

Про визначення податкової адреси громадянина

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Щорічно з 1 січня по 30 квітня в Україні проводиться кампанія декларування доходів громадян. Протягом цього терміну громадяни, які торік отримали доходи, що не були оподатковані, мають подати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою громадянина визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Враховуючи вищевикладене, громадянин, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою. Тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

Плата за землю: звірка даних проводиться за заявою платника

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що громадяни – платники плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 та 281.5 ст. 281 Податкового кодексу України;

розміру ставки земельного податку;

нарахованої суми плати за землю.

У разі, якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.

Для отримання консультації щодо сплати земельного податку та застосування пільги можна звертатися до Центрів обслуговування платників.

Контакти ЦОП розміщено за адресою: https://kherson.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

Крім того, за наявності кваліфікованого електронного підпису, громадяни мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань із плати за землю, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Спілкуйся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Хто відповідальний за заповнення та подання декларації про доходи

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що положеннями Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення.

У п. 179.6 ст. 179 ПКУ встановлено випадки покладання обов’язку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи від імені платника податку на таких осіб:

батьків, опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;

державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.

Згідно з Сімейним кодексом України (далі – СКУ) особа до досягнення нею повноліття має правовий статус дитини. Малолітньою вважається дитина до досягнення віку чотирнадцять років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідно до п. 1 ст. 34 Цивільного кодексу України, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

Якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікуни або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника (ст. 14 СКУ).

Грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття такими особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і самі діти в разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу – п. 99.2 ст. 99 ПКУ.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Доходи, які необхідно декларувати

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує платникам, що триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2020 році. Подати податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані херсонці, які отримали доходи:

від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім фізосіб-підприємців платників єдиного податку);

від продажу власної сільськогосподарської продукції;

не від податкових агентів, а також інші доходи, не оподатковані протягом року;

у вигляді прощеної кредитором (за його самостійним рішенням) основної суми боргу за кредитом платника податку;

у вигляді спадщини та подарунків;

від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

отримані від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи відповідно до умов цивільно-правового договору;

з джерелом походження із-за кордону.

Нагадуємо, що у 2021 році останній день подання декларацій для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію, – 30.04.2021.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine/ та на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua.

 

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Поширити запис:

Схожі записи